Videti jedan post
Star 17.11.2019, 13:44   #5
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo nastavljam niz.Sve što sam napisao prije 40 dana kod mene funkcionira.Zašto u Scale Tune funkciji ne paše +-50 nego +25,-64 ni meni nije jasno ali funkcionira!

Citat:
Originalno postovano od Landison Pokaži Post
Napravio sam mali pokus.
Pošto nemamo u Scale Tune odvojene Right partove(što očekujemo..uskoro) došao sam na ideju da iskoristim Left part koji je odvojen i napravim ono o čemu smo jučer pričali,da provjerim dali će to funkcionirati kada dođe novi OS sa odvojenim partovima....i da.. po svemu sudeći hoće!
U Yemu sam odabrao neku harmoniku koja se sastoji od 4 elementa..sva 4 sam povisio (shift) za +3..
Stavio sam tu harmoniku u nekakav pack prebacio u klavijaturu i stavio je na Right 1.
U sekciji "Voice Setting-Tune", Right 1 sam stavio (+50).U sekciji "Tuning-Scale Tune" sam stavio (C+25),(D-64),(E-64),(F+25),(G+25),(A-64),(H-64).

Na part Left sam stavio nekakav string kao osnovni ton i onda svirao unisono C-dur skalu s obe ruke (desna Right 1 a lijeva Left)..ljudi meni je ta terca skroz pristojno zvučala.
Možda bi vrijednost od 50 u sekciji "Voice Setting-Tune" trebala biti +49 a u sekciji "Tuning-Scale Tune" +26 umjesto +25 ali to će svako od zainteresiranih individualno ocjeniti.
Sekcije "Voice Setting-Tune" i "Tuning-Scale Tune" se mogu memorirati u registraciju.
I šlag na kraju tako dobivene terce se transponiraju bez problema!
Dodato:


Ponavljam,sukladno primjeru umjesto Right 1 staviti Right 3 a umjesto Left staviti Right 1!
Dodato:
I naravno ,možda je potrebno dodati,...kada želimo svirati iz drugog tonaliteta samo promjenimo Base Note u Scale Tune!
Ovo je mali korak za čovjeka ali ogroman za Genos-SX 900 zajednicu!

Promijenjeno od Landison (17.11.2019 u 14:17 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Landison je offline   Reply With Quote