Videti jedan post
Star 17.11.2019, 16:48   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Predpostavio sam da će Ladinson reagirati i doprinjeti da tema krene svojim tijekom.
Prije mjesec dana je dobro predvidio razvoj situacije ali mu je "nedostajala" još samo jedna sitnica
Citat:
Originalno postovano od Landison Pokaži Post
...
Mislim da sam našao kako u terca partu određene tonove staviti više odnosno niže:..u Voice setting- Tuning podići za četvrtinu tona (50 centi) a zatim u Scale Tune, tonove za koje želimo da budu +3 snizimo za 50 centi a one +4 povećamo za još 50 centi .......ali kako odmaknuti ova dva parta za 3 polutona hmmmm...bojim se nikako!
Kad je dobio odgovor kao rješenje na svoje pitanje, složio je terce kako opisuje u postu iznad. To je rješenje (relativno) dobro, uz to se svira i ostaje samo da razjasnimo enigmu brojeva u Voice tune i Scale. Da li u Voice tune ide +50 ili +49, da li se scale postavlja na 25 ili 26? Stvar je vrlo jednostavna, vezana uz logiku brojeva i vjerujem da će se netko javiti s točnom formulom. Ovo treba razjasniti iz jednostavnog razloga što je potrebno shvatiti koje tonove mijenjamo i zbog čega ih pomičemo "gore - dolje". Onda ćemo lako složiti svaku tercu po vlastitoj želji.

Naravno, preostaje na temi još opisati kako se slažu različti tipovi terci, od molskih, durskih, orijentalnih, gornjih, donjih ... Vjerujem da ovdje ima ljudi koji se razumiju u glazbenu teoriju i da će ponuditi način kako složiti željenu ljestvicu.

Nisam napomenuo na samom početku pa da nadopunim. Zašto tema u naslovu ima imenicu Nove terce? To je zbog toga što smo do sada na Yamahi mogli koristi samo tkz. MIDI terce i samplirane terce. Prednost Novih terci je ta što se mogu transponirati, što možemo koristiti sve zvukove, tvorničke i vlastite samplove i što im možemo određivati sve karakteristike od volumen do DSP efekta. I najbintije, uz precizne upute na ovoj temi, moći će ih složiti svatko onaj tko si da malo truda.

Promijenjeno od casper (17.11.2019 u 21:22 sati)
casper je offline   Reply With Quote