Videti jedan post
Star 24.02.2018, 11:33   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kupovina novog instrumenta je osobna stvar svakog pojedinca. Da li će to biti top model ili neki jeftiniji, ovisi prije svega o "stanju na računu" ali i o tome koji su nam prioriteti. Evo teme koja govori o tome, a ona je usko vezana i uz ovu tematiku. Citirat ću od tamo dio svoga posta, da se ne ponavljam.

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
......

Ako na stvari gledamo iz drugog kuta, profesionalnog, onda treba težiti da i instrument bude u skladu s onim što radiš. Možda ne treba biti najnoviji top model ali svakako da je 10 godina stara sprava već dala svoje. Uostalom, ako "ona nije zaradila" za nešto novije i modernije onda je bolje da se niti ne ide svirati za pare. Sviraj doma punici i za svoj gušt, bolje i to nego kolegama spuštati cijenu. Ništa osobno, ovo je samo moje općenito razmišljanje.

Naravno da gosti koje zabavljamo nemaju pojima da li koristimo skupi ili jeftini instrument. Bilo bi i smiješno kupovati top model samo da bi se mogli pohvaliti drugima ili da bi ti se kolege divile. Novi i skupi instrument je prije svega stvar osobnog zadovoljstva. Ne razmišljam na način da li će mi se klavijatura isplatiti i kada ću je otplatiti. Možda je danas moj stav takav upravo iz "poštovanja" prema svim onim novcima koje sam u zadnjih 30 gdoina stavio u đep svirajući na aranžeru. Kako god, dobar sound na nastupu i feeling koji tada imam je za mene posebno zadovoljstvo. Netko voli brze motore, netko uživa u egzotičnim jelima, netko bi dao zadnju paru za malu Amazonku ... svatko ima svoj užitak.
Čini mi se da neki ljudi mjere kvalitetu klavijature jedino po količni RAM memorije i po tome koliko sampla stane u nju. Mogu razumjeti i taj razlog ali ne vidim smisao ako se unutra utrpavaju stari i loši samplovi. To je ono što sam želio ovdje istaknuti. Zato mi je drago što postoje i drugi muzičari kao što je @dmmacak i @gagan koji čuju kvalitetu tvorničkih zvukova i daju im prioritet nad ovim "smećem" što se dijeli i prodaje unaokolo.
casper je offline   Reply With Quote