Videti jedan post
Star 17.02.2009, 22:50   #8
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Koliko para, toliko muzike

Primjedba na mjestu, a i poredjenje je dobro.
Ovdje se ipak radi o starijim polovnim mikserima, cija cijena moze uz malo srece da bude simbolicna. Mislio sam na PSX802, a pitanje se i odnosilo na taj model.
Mislim da je najveci problem nasih muzicara sto u prosjeku slabo poznaju razlicite fabrikate, pa je uskladjivanje razlicitih komponenti skup posao, dok se ne dodje do dobre kombinacije. Mislim na to koji mikser se "slaze" sa kojim pojacalom...sl.
Radio sam prosle godine na Yamahinom mikseru MG serije i bio sam iznenadjen da u dasanje vrijeme ima i nesto dobro, a jeftino. Medjutim ima mnogo onih koji to ne znaju pa kupuju Beringer-a.
Na Crest Audio 6001PRO zvuk Yamahe MG je bio do jaja, posebno vokal, po cemu uvijek procjenjujem audio kvalitet. Kompresor po kanalu je vise nego upotrebljiv. Sto se tice pojacala, uvijek radim na Crest i Crown pojacala starije serije, PRO i Macro, ako koristim svoje ozvucenje.
Lako je na "zapadu" praviti kombinacije, ali na prostorima ex-YU je sasvim druga prica, gdje se skucka malo love i za malo se trazi puno. U tom slucaju PSX802 za nekih 200-300EU i nije za potcjenjivanje.
cincilator je offline   Reply With Quote