Videti jedan post
Star 28.05.2013, 23:27   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Roland VA-5 crko ZIP ubrzo posle zamene :(

Pozdrav ljudi....Bio mi crkao ZIP na svom Rolandu VA-5 i posle +-mesec dana od zamene mi izgleda crkne opet taj ZIP Znaci, zamenio sam onaj prvi, jer kad krene ono da ubrzava da tako kazem i kad treba ono da cakne, on pocne vise puta uzastopno da zvecka i ne ucita ga....Otvorim klavijaturu (pravio sam tutorial ovde koji je izbrisan iz nekih drugih razloga - nebitno) i zamenim ja taj ZIP sve uredno, jer sam dobio par rezervnih ZIP-ova koji rade i ovaj koji je sad trenutno u klavijaturi sam pre toga probao na kompu i ubacio disketu i on je sve perfektno ocita i mnogo se cak i tise cuje od onog prvog koji je bio u klavijaturi....Namestio sam ga bio, probao i sve perfektno radi, medjutim pre 2 dana otprilike pocne oni siptomi slicni kao pre, pa ne ucita odmah, nego izvadim disketu, pa je ubacim i tako ga prevarim nekako i on onda radi, i evo malo pre upalim klavijaturu malo da vezbam i zaboo ZIP totalno....Vadim, ubacujem po nekoliko puta disketu i probavam sve moguce kombinacije i bezuspesno....Ubacim sledeci ZIP koji je ispravan i probam disketu, on je ocita bez problema.... Dal je moguce znaci da mi je posle mesec dana otprilike tako brzo crkao opet ZIP? Fora je sto nemam rezervnu disketu od 100Mb da isprobam da vidim da li je mozda do nje, jer neznam koji je simptom kada rikne disketa, jer ovo je stvarno glupo da menjam ZIP na svakih mesec dana, i pritom imam jos 2 ispravna samo, pa cu verovatno posle ta 2 morati neki drugi da uzimam, ili da smisljam napajanje za ugradnju HDD-a, tj. neki spoljni adapter na 12V da napaja hard, jer to je izgleda najbolje resenje....Ovo ako ovako krene, nece da valja....Imam disketu od 250Mb, a nju ovaj od 100Mb ne ocitava, a ZIP od 250Mb nemam da stavim, tako da cu sad da vidim da nadjem neku rezervnu od 100Mb ako uspem da nadjem, pa da vidim, jer stvarno mi bezveze da opet otvaram i da menjam je*eni ZIP....Moracu ovo sa HDD da vidim da neki adapter sredim sa ujkom koji je elektronicar nesto da smislimo za napajanje tog HD-a, jer sigurno je i bolje, a i nema sta da rikne kod njega u principu....Nabavio bi HD IDE/ATA, posto je taj konektor za ZIP i da probam....Tj. ako je i sada crko ZIP, opet cu je otvarati, ali videcu da do tad uzmem od druga HD IDE/ATA i da ubacim konektor, a ovamo za napajanje cu da ubacim konektor Molex iz napajanja iz kompa i da upalim i vidim da li ce da prepozna Roland hard, jer onda simuliram tako da vec imam napajanje, tj. naprimer externi adapter....Jel ima neko savet oko ovoga, tj. da li mozda i zna da li je mozda disketa sada riknula, a da nije ZIP opet, ili oko HD-a i ubacivanja externog adaptera sa 220V na 12V koliko treba za HD? Pozdrav i hvala unapred
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (28.05.2013 u 23:28 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote