Videti jedan post
Star 27.08.2009, 12:21   #26
Korg-Pa800
Vredan član društva
 
Korg-Pa800's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Tuzla - BiH
Postovi: 129
Downloads: 127
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 19 Postova
Instrumenti: Korg Pa800,Pigini De Luxe,Klavir
Korg-Pa800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
Adur Gm - A Dm C-B-Gm-A
Moj dilbere kud se seeeeeeces

A Gm-A B -Gm - A
Ajjj sto i mene na povedes /2x



A - Gm - A B______ A____C-B-Gm-A Dm______B_______ A
Sto te volim ah sto te ljubim aaaaaaaaman,aman boze moj /2x


Ja je pevam iz Fis dura a posto vidim da su ti naveli primer iz A tako sam ti napisao!Ako se ne snadjes onda c ti naapisati i iz Fis!
Aj sad vezbaj
Marco7 dobra je harmonija samo sto u pravoj verziji nebitno iz kog tonaliteta ide poslije prvog akorda,u tvom slucaju je A dur,odmah ide njegova dominanta,tj.A dur pa E7 onda A dur itd.
Toliko...
A sto se tice pjesme....
Ja sam se bavio proucavanjem sevdalinke,a sto se tice pjevaca jedan jedini neponivljivi Safet Isovic je tu pjesmu snimio nekih 80-tih godina.
Nije on prvi pjevac koji je tu pjesmu snimio jer snimali su je ljudi i prije njega.Ali Safet Isovic je jedini Sevdalija koji je kroz citav svoj muicki zivot vadio sevdalinke iz zaborava i snimao ih.Evo recmimo pjesma Mujo kuje.
Tu pjesmu je malo k'o pjevao dok je Safet Isovic nije snimio i poslije kada ju je otpjevao sa Harisom Dzinovicem na svome cuvenom koncertu u Sarajevu 2003.godine.
Onda pjesma Oci moje kletvom bih vas kleo...
Tu pjesmu niko nije pjevao dok je Safet nije snimio,jer su govorili da je ta pjesma vulgarna itd.
P.S.
Odoh ja sa teme...
Uglavnom kemolegende originalne note od pjesme Moj dilbere koju je odsvirao Omer Pobric a otpjevao Safet Isovic imas u downloadu.
Evo ti link:
http://www.yu-midi.com/forum/downloa...o=file&id=3286
Lijep pozdrav---
__________________
Korg-Pa800 je offline