Tema: korg pedala
Videti jedan post
Star 17.10.2015, 11:37   #11
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam generalno nezadovoljan kako rade expresion pedale na korg aranzerima.

Inace sam godinama svirao na triton serijama gdje je sve funkcionisalo besprijekorno i glatko......koristio sam beringer pedalu koja je jeftina i radilo bez problema.

Kad sam (nuzdom) presao na aranzer ....odmah u startu su bili problemi.....istu beringerovu pedalu ubodem.....ali ona ne radi dobro.......grubo naglo pojacava ....nije onako fino kao na tritonu.......promijenim pedalu isto.......odem u trgovinu ponesem aranzer isprobam boss ne valja......isprobam razne pedale opet ne valja....isprobam korgovu onu najjacu veliku sive boje od 150€ opet ne valja.......ispostavi se da nije do pedala nego je do korg aranzera........kalibrirao sam milijardu puta na razne nacine......ali nije to to.

I tako sam se mucio.......i slucajno naletim na yamahu ona sto stereo kabal visi iz nje......ne vadi se kabal.......ona mi nekako dodje najbolja........ne radi ni ona savrseno kao sto sam navikao na tritonima......nego s njom sam se uspio nekako ustelit kolko-tolko.

Neko ko je svirao samo na korg aranzere ce vjerovatno reci da njemu radi besprijekorno......mozda nije probao drugo.......ja koji sam godinama radio na razne tritone nikad se nisam u potpunosti navikao na pedalu u korg aranzeru.
ella 85 je offline   Reply With Quote