Videti jedan post
Star 10.02.2016, 17:43   #4
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da se ubacim kao neko ko je imao obe klavijature, pa800 je starija i osim što ima vokalist i dva izlaza više (kome trebaju) nema nijednu drugu prednost. Čak ni te dirke (tipke) nisu toliko bolje. Ja sam na pa600 rešio lepljenjem 5g vulkanizerskih tegova na donjoj strani klavijature i završavam posao s pa600 bolje nego sa pa800.

Samo nekoliko mana koje ima pa800 u odnosu na pa600.....

- nema mp3 plejer (ima ali samo ako doplatiš za ugradnju)
- i taj mp3 koji se ugradi nema opciju da se menja intonacija matricama dok kod pa6000 ima.... meni to nije bitno ali nekima i to jeste.
- PRVO učitavanje nekog seta traji i više od pola sata, i do 40 minuta kod pa800, tek kad se jednom učita u klavijaturu on ga čita brže, pa ako hoćete da radite neko spajanje više setova treba vam ceo dan i na kraju zaboravite šta ste učitavali, dok pa600 i to prvo učitavanje seta odradi za max 2,5 minuta (96mb) a i manje u zavisnosti od seta.....
- kod pa800 ne postoji taster SEARCH za prostu pretragu ritmova, pa sam morao da pamtim gde je koji, što je sve tee zbog hiperprodukcije pesama sa namenskim ritmovima, dok kod pa600 ukucate prva nekoliko slova ritma ili boje i imate sve opcije složene za sekund.
- odziv displeja je mnogo brži kao i same klavijature ide na stranu pa600....
- pa600 poseduje ekvilajzer na drums kanalu za svaki element posebno u bubnju (ako nije lupovan) možete da upotrebite parametriku na kontračineli, dobošu, bas bubnju bez promena na nekom drugom elementu bubnja što zaista znači za celokupni zvuk ranžera, dok kod pa800 to NE POSTOJI.
Jedini hardverski problem koji ima pa600 je pitch bender kod ljudi koji ga koriste ali se i to rešava lako i trajno za par evra, a problem je što su kinezi stavili prekratke kablove za pitch bender i suvuše tanke pa ako neko malo više koristi isti, može da se desi da se pokidaju žice, ali rešenje je prosto, te žice se zamene malo debljim i dužim i nemate više nikad problem s tim. Ne morate kupovati nov jer je i on isti takav sa kratkim žicama. Rešavate u bilo kom tv servisu za najviše pola sata i 10e max.

Kod pa800 problem je opštepoznat sa pregorevanjem ploče i memorije ili obe u isto vreme što sam i sam iskusio na ličnom primeru..... tu nema ni serije za ovo ili ono tržište već su problem fuš komponente suviše blizu jedna drugoj pa dolazi do pregrevanja istih.......

Ako se setim još nešto dopisaću.....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote