Videti jedan post
Star 13.01.2011, 11:27   #9
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

neno vz...evo sta bih ja uradio da sam na tvom mjestu jer sam imao takav isti slucaj sa svojim proslim kutijama. Predpostavljam da nema garancije na zvucnik jer je rijetko koji prodavac i daje. Skini bass zvucnik, dodji do skretnice i pogledaj je onako "od oka" i vidjet ces dali je nesto izgorilo. Nebi trebalo jer to sto je smrdilo iz nje je vjerovatno lak kojom je lakiran namot na skretnici. Mozes i sam pod rukom osjetiti dali je lak izgorio ili ne...Nastavi slobodno raditi na tim kutijama ali sa manjom snagom i na zalost manjom kolicinom bass-a. Ako mozes nabaviti bass binove,uz odgovarajucu skretnicu, tvoj problem bi bio rijesen.
@VUNIMRAV...jednim dijelom se slazem sa tobom ali kakve ima veze ako je pojacalo npr 2x900 na 4 oma i na njega povezes cetiri kutije po 400W ako to pojacalo ne pojacavas vise od 60 % ili ga drzis na pola?? U tom slucaju pojacalo sa punim ulaznim signalom bi trebalo "hraniti" te zvucne kutije, matematicki gledano, po cca 220W svaku... Stotinu ljudi , stotinu teorija. Neko kaze najbolje da pojacalo bude na pola, neko kaze na 100% pa da snagu regulises izlaznim signalom iz mixete... Ne znam ni ja vise

Promijenjeno od DinO74 (13.01.2011 u 11:28 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote