Videti jedan post
Star 02.08.2005, 00:15   #13
Jovance
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2005
Postovi: 44
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Jovance befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Re: Terce na G I VA SERIJI

Citat:
Originalno postovano od toda
Sto se tice terci, one rade iskljucivo na G600 i G800. Zato sto na njima mogu da se rastimuju upperi od -127 do +127. Da bi terce radile treba da imaju vrednost -/+ 100 zavisno od tona koji daje tercu. Naravno, uz ovo mora da se ucita MIDI SET i da ima vrednost 1. Po defaultu ova vrednost je 0. Takodje mora da se ucita performans za odredjeni tonalitet i da se prespoji MIDI IN A i MIDI OUT A.
Nijedna Roland klavijatura nije pravljana da ima mogucnost sviranja u tercima. To samo "Pusti Srbin" provali da namesti Nemojte bezveze slati pitanja u vezi terci likovima iz Rolanda jer oni neznaju sta je to :cry: Napravili su nam onaj Melody Intelligence i oni misle da su zavrsili posao u vezi toga. Treba neko da im objasni sta nama treba.
Ja imam G1000 i na njemu terce ne mogu da rade, kao i na VA seriji, jer ti upperi ne mogu da imaju vrednost -/+ 100. Mogu da imaju vrednost od -67 do +67, ali to nije dovoljno da bi terce radile.
Nije mi jasno zato su u software-u napravili ovu izmenu, u odnosu na G800. Ja imam instaliranu najnoviju verziju 1.7 operativnog sistema za G1000. Jedino sto moze da se predlozi zaposlenima u Rolandu je da naprave verziju 1.8 u kojoj ce upperi moci da se rastimavaju od -/+ 127 kao na G800 i onda ce terce raditi
Nadam se da sam vam malo pojasnio problem u vezi terci na Rolandu, ako imate jos nekih pitanja pisite na ************.
VELIKI POZDRAV ZA ROLAND POPULACIJU !!!
P.S. Molio bih admina da mi posalje jednom tu autorizaciju za super clana

_______________________________________
Adresu izbrisao Vaxter!

Svi znamo pravila...
Pa hajde da to ucinimo.
Hajde da saberemo e-mailove od svi koji smo ovde i da posaljemo jednu poruku ROLAND team, ali da im kazemo da urade i OS i za VA serija a ne samo za G, pa videcemo sta ce nama oni reci.
Molim administrator da ovo sve poddrzi. Hvala unapred druze.
Jovance je offline   Reply With Quote