Videti jedan post
Star 31.05.2014, 11:20   #12
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa pisao sam generalno na tu temu u nekim mojim postovima ovde na forumu... U tudjim setovima koje ucitam kod sebe sam mahom nailazio na katastrofe... Ljudi ne znaju da koriste efekte, prave odnose na ne znam cemu... U mnogim setovima gresaka tone, pocev od rutiranja efekata preko izbora boja do samog mixa... Tako da me ne cudi to sto se većina žali... Kupuje se Korg zbog navodno mnogo materijala a taj materijal je u velikoj većini dosta loš...a malo ljudi koji se razumeju u problematiku i zato se sviraju tudji setovi koji su uglavnom "skarabudzeni" i eto problema... Ja ne kazem da sam izmislio toplu vodu, samo imam neku viziju u glavi i slusam sto više... Trazite neku zlatnu sredinu, ako se koncentrisete mnogo na bass nogu i bass gitaru, uglavnom preterate i to pravi probleme po mnogim pitanjima, ako pravite plitak mix on ce biti dobar samo na ogronom razglasu sa wooferima... Vecina ne obraća paznju na ACC trake, mozda je i tu caka, ja se dosta cimam oko njih... Vecina tudjih aranžmana u klavijaturama je dosta prazna, samo se cuju bubanj i bass, naravno da ce da izadje šuplje na razglasu... Dalje, mnogi ne znaju da koriste kompresor, pa uglavnom preteraju i eto i tu problema... Itd... Da ne ulazim u dalju dubiozu da me neko ne bi zamrzeo ovde :-)
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
bogy (31.05.2014)