Videti jedan post
Star 02.12.2011, 23:40   #3
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@SerCole...imao sam Korg M1, T3, X3, 01W, jos uvijek imam Trinity i Pa1XPRO...probao TR, Le itd. Evo prvih utisaka o X6...znam ga upaliti i ugasiti Sto se tice tipki,perverzija u odnosu na TR i Le. Ne odskacu mnogo ni od Trinity, Triton Classic, Extreme, Studio... Sto se tice X6 uradjena je extra kvalitetno a njegove fabricke boje su odlicne. Treba im malo dorade i ima ih mnooogo koje su jako iskoristive. Sada je kvaka kako ih dotjerati i prebaciti u User ili ih sloziti kao sto smo ih mi Korgovci slagali u COMBI. Ovdje vjeruj moze mnogo mnogo vise iako ja pojma nemam kako se sta radi (vidis da ga ne znam vratiti na fabricko stanje a kamo li sta vise da uradim). Dovoljno ti je sto imas 512 MB RAM za semplove i nece se imati potreba za "kracenjem i skrnavljenjem" semplova da mogu stati u 32 ili 64 MB RAM. Bilo bi mi drago da jos neko u BiH ima ovu masinu jer cini mi se da jako malo ljudi svira na X6 ili Fantomu uopste. Bice posla mnogo oko klavijature ali sta je tu je Uglavnom mi nece sint zvucati isto kao kod 1000 muzicara koji koriste skoro iste PCG sa istim semplovima samo pod drugim imenom ili cak i istim . Hocu reci, Roland nije copy /paste kao Korg , nema toliko materijala za skinuti ali ko voli da radi sa klavijaturom to mu ne prestavlja problem... Ovdje treba noci i noci da se presjedi uz klavijaturu da bi dobio ono sto hoces ali ce to sigurno biti tvoj prepoznbatljivi sound. Nemoj da te ja nagovaram da kupis Fantoma...
DinO74 je offline   Reply With Quote