Videti jedan post
Star 15.01.2020, 12:23   #8
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1521
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E,da,da jos dodam...

Kada smo isli u Svedsku pitali su nas na aerodromu na pasoskoj kontroli gde idemo na sta smo odgovorilida idemo kod drugara na proslavu Nove godine (Imali podatke drugara koji tamo zivi). I toliko.
Kod carinika sam vec opisao situaciju,bez podpitanja o instrumentima,parama,tezgarenju.
Izgleda da je do zemlje gde ides...
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Radio sam ATA KARNET milion puta, ali nije bila stvar u tome. Trebao sam raditi ATA KARNET na aerodromu u Sarajevu izvoz, pa onda u Zurichu uvoz i opet sve nazad. Međutim, većinom sam ATA KARNET radio kad bi išli u Hrvatsku i Srbiju, nikad nas niko nije gledao, tako da smo znali trpat opreme koje nema na popisu.
E problem je bio što sam taj ATA KARNET vadio prošle godine u trećem mjesecu, dok sam svirao na Tyros3 kojem mi je prije neki mjesec vrisnuo RAM, pa sam uzeo Tyros5. Isto tako pjevač je kupio novi mikrofon, a onaj koji je na Karnetu je prodao, a samo sam te 2 stavke mislio prijavljivat.
Ali nakon što sam se čuo sa organizatorom ovog veselja na kojem smo svirali, rekao mi je da to nipošto ne radim, jer bi nas mogli drkat oko radne dozvole i čak i vratit nazad. Na kraju sam odnio i Tyros5 i Kronos2 i stalak i 2 ruksaka sa kablovima na autobusnu stanicu u Mostar, dao vozaču Globtoura 150 maraka (oko 75 eura), da mi to završi. Problem je što linija nije direktna, nego se u Zagrebu presjeda, pa je ovaj opremu proslijedio vozaču Croatia Bus-a i cedulju na kojoj je bio moj broj i broj organizatora ovog veselja. Međutim, nije nam se niko javljao, u prometnom uredu Croatia Bus-a mi dali broj vozača koji uopće nije vozio tu liniju. Na kraju smo otišli na stanicu, jer taj bus u 6 i po popodne ide nazad za Zagreb i sreća tu su bili instrumenti, tu je ovaj organizator vozaču dao 50 franaka, jer ovi iz Globtoura su rekli da su ih toliko drkali na hrvatskoj carini, da mu je od onih 75 eura, ostalo 15 eura, tako da ovom ništa nije mogao dati.
Uglavnom, komplikacije su bile, ali je svirka prošla odlično, dobro se i zaradilo, a instrumente nisam slao nazad za Mostar, jer idući tjedan sviramo u Offenbachu, a ja poslije te svirke ostajem da živim u Njemačkoj, tako da će ovaj organizator odvest opremu do mog tetka koji nije daleko od njega. Grgine pustolovine, ali eto kako se završilo
branoy, i nama je Ciga radio razglas, mnogo dobar lik, sjeo mi je na prvu. Čini mi se da je on tamo bog i degenek za razglas našim ljudima.
Auuuu,dobro si ti imao petlju da opremu tako posaljes.Sa sve presedanjem

Promijenjeno od spale (15.01.2020 u 12:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
spale je offline   Reply With Quote