Videti jedan post
Star 03.08.2013, 12:46   #162
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od dalibor jarmina Pokaži Post
Necu te demantirat @tranzit, ali da vidimo ovako: prvo, da se razumijemo, ja sam isto za bend, znači 5-6 ljudi, ali kakvih ljudi. Kod nas ovdje ima par bendova, znači, 5 ljudi + harmonikaš, (ili 4 + harmonikaš) , i sad, ne znam kako je u Bosni, Srbiji, itd., ali kod nas harmonikaš jednostavno nema šta cijelu noć svirat. I onda dolazi ovo: u toku večeri odsvira se 10-20 narodnjaka, naravno sa harmonikom, i ti sad moraš s njim dijelit lovu ujutro kao da je cijelu noć svirao, a što ako se dogodi da u noći ne bude ni jedan narodnjak? Čemu onda svrha toliko ljudi ma bini. Mi smo imali takav slučaj u bemdu, doduše, bio je bubnjar u pitanju, ali svejedno. Prosjek nam je bio 40 svatova godišnje (znači samo svatovi, bez kojekakvih zabava, momacke itd.), znači prosjek dnevnice svatova je 200€, pa racunaj puta 4 godine, da bi svirao konstantno te 4 godine na Alesis DM5 bubanj, na neki kineski Ching Tang Wang mikrofon, u medjuvremenu smo ja i stari ulozili u opremu 15.000€, pocevsi od razglasa do klavijatura itd. I onda mu kazes da malo ulozi u opremu, mozda rasvjetu, da bi on na to rekao, cemu sve to, kad smo mi svatovski bend. Mozda se neko ne slaze s ovim napisanim, ali ja sam bolje onda za varijantu, bolje i 3 covjeka, ali da ta tri covjeka i donose svirke, i ulažu u opremu i sve ostalo.
Razumem te sve od A do Z i slazem se sa tobom jer je u mom bendu ista situacija. Ja se ubijem od posla ,a harmonikas kao zvezda veceri,pojavi se po malo po potrebi.... E pa nema... Alooooo.... Vi stariji muzicari zaostalim u 70' im-80'im ,pa i 90'im - ili se probudite ili se prilagodjavaj trenutnim uslovima .... Nisu vam aranzeri krivi sto vi nemate posla !!!!!

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
Ovde na forum uglavnom dolaze grebatori(svaka cast pojedincima,ali malo ih je) koji bi sve na gotovo da dobiju,bez toga da uloze malo i svog truda.Znam da ce se mnogi uvrediti zbog ovog posta ali to je moje iskreno misljenje.
Nema sta da se vredjaju ,to je cinjenicno stanje.

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sami muzicari su doveli do "ubijanja" orkestra a i muzike sa tim orkestrom.
Jesu ,kod mene je bio slucaj ovakav: kao klinac sam poceo sa zivim bendom i onda je dosla situacija ,posto ne zivim u prevelikom gradu da nemas mnogo ljudi sa kim da radis,a ovi sa kojima si se naso nece da skidaju pesme i rade i kako treba,nego je lepse i lakse da se alkoholise i svira jedne iste pesme 100 godina nego da se usavrsava ...onda smo kolega i ja najurili bagru i krenuli aranzerski...i dan danas posle 15 godina nemam ljude da sastavim za kvalitetan bend...em nema,i to sto ima ili nule od ljudi,ili povrsni muzicari ...tako da , sve sto se sada desava je mutacija na varijaciju.

Imas muzicare , i imas tezgarose i jos nekoliko pod kategorija ,ali poenta je da je tezgaroshu uzeta dusha od pijane stoke na svirkama ,i onda ima sve manje duse , koristi se muzicko znanje da se svira trazena pesma ,ostalo je zaradjivanje za zivot i opstanak ....

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
muzicku kulturu kreiramo mi muzicari, ne pekari, kovaci, potkivaci, frizeri, ljekari, ronioci i padobranci... mi je kreiramo, mi smo krivi ili zasluzni za njen nivo. Kako smo radili, tako nam se i vratilo !!!!!
Ja sam mislio da je ovo tacno,ali sam video na sam u zabludi. Standarne kreira saka ljudi koja je na vrhu diskografskih kuca i dzabe ja sviram neke druge pesme koje vrede,ako hocu da imam posla moram da skidam razno razna go***a koja mi narod trazi i placa inace nema ni posla ni para,a mora da se zivi... Jedan kolega je pokusao da kreira standarde,i sad sedi kuci jer se vecina ljudi na zalost pita :" sta svira ovaj???? " ...pa ti (ne odnosi se ni na kog iz teme ) ako zivis samo od muzike,slobodno nastavi da postavljas standarde i umri od gladi za neko vreme

Citat:
Originalno postovano od NordX Pokaži Post
Mene najvise uvredi,kad mi dodje neko i kaze mi ''E ajde mi pusti onu od Djanija Jos te sanjam'',kao da sam neki DJ,ja sad i pustam tu. Ma narod nema pojma. To je sramota,sto obrazovani i pravi muzicari sede kuci,a nepismeni pustaju fajlove.
NordX
Ja se odavno ne vredjam,ne vredi ... Zalosno je sto su aranzeristi i fajlasi stavljeni u isti kosh... Perkusionistima i slicnima je isto... Ko zna celu problematiku ni u snu ne moze to da kaze.... Fajlasi mogu komotno da budu
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
pekari, kovaci, potkivaci, frizeri, ljekari, ronioci i padobranci...
onaj ko svira aranzera MORA da je muzicki pismen,ne moze drugaciije,tacka .

Fajlase bi zakonom zabranio ukratko... Jedino tako,drugacije ne mozes ti nikom nista da branis,bez obzira na sve receno u ovoj temi.

@ЂолеПФК

Pun ti je inbox,oslobodi ga.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline