Videti jedan post
Star 17.04.2020, 17:34   #18
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4841
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hteo bi postaviti jos jedno pitanje vama cenjeni kolege. Neki ljudi tvrde kako je ova situacija samo dobra podloga (start) i dobra uvertira za tzv. "Digitalno doba" gde ce se pravila igre znacajno promeniti i gde ce neke stvari koje su dojuce bile nezamislive postati itekako realnost. Posmatrajuci sve to kao laik i ja se neki put dobro zamislim i zapitam : sta ako??? Npr. Ako se totalno ukine papirni novac kao sredstvo placanja i uvedu digitalne valute i razne platne kartice u cilju bolje kontrole protoka novca? To se joa uvek cini nemoguce ali ko zna.... evo, upravo zbog ove situacije sve prodavnice u austriji stavljaju bezgotovinski nacin placanja ispred placanja cash-om zbog virusa itd... online prodaja se povecala i naravno opet sve transakcije se placaju bez gotovine.. itd... veoma je realno da se to desi. U tom slucaju mi muzicari cemo ostati bez onog najsladjeg dela zvanog baksis. Da ne spominjem naplacivanje honorara gde ce sve morati biti vidljivo i legalno... mislim da ce ovaj nas posao izgubiti smisao, pogotovo kolegama koji ma je ovo sporedni posao (kao npr.meni). Opstace samo muzicari kojima je to prava profesija. To je neko moje misljenje, i iskreno se nadam da do toga nece doci skoro.
yamahapassion je offline   Reply With Quote