Tema: korg x5d
Videti jedan post
Star 05.08.2008, 16:25   #17
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 115
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 16 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja cu da kazem svoj dojam za M1.
M1 po meni ima najtoplije zvukove od svih klavijatura.
Savrseno mi je lezao za pozadine jer taman napuni ono sto u pjesmi fali, a to nece moci niti jedna klavijatura (niti je do sada) koju sam ja svirao/sviram.
Da, Korg M1 ima dosta kvalitetnih semplova koji su u sasvim dovoljno Mb ugurani (100 Multisemplova u 4 Mb ako se nevaram).
Kolega Alix... Svi znamo da postoje dvije vrste zvuka sto moze izaci kroz bilo koji izlaz za zvuk, a to su semplovi i matematicki proracunat zvuk.
Ja koliko znam za klavijature, niti jedna klavijatura nije napravljena da preracunava zvuk, prema tome svi zvukovi koji su u ROM-u su SEMPLOVI.
Druga stvar je gdje su oni pohranjeni, dali na Hard Disk, kartice, CD-ove ili sto vec ne...
Kurzweill ima ZVUK klavira velik 2 Gb, a da je matematicko preracunavanje zvuka, bio bi velik svega par Mb.
Za onoga tko nezna sto je matematicko preracunavanje zvuka, neka pogleda (pa ako zna raditi sa time i skine) sa ove stranice primjere i program: http://www.pianoteq.com/audiodemos
korg_man je offline   Reply With Quote