Videti jedan post
Star 01.12.2015, 00:59   #2
wladymeer
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.11.2015
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
wladymeer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obe stvari su moguće.

Za ovo pod #1 prvo moraš pod EDIT napraviti novu zonu. Zaitm toj Zoni moraš dodeliti Destination: USBMIDI+MIDI ili samo MIDI umesto standardnog USBMIDI+MIDI+LOCAL

Dalje znati MSB (ako ima) i LSB konkretnog programa i combija sprave koju pozivaš. Recimo treba ti Combi pod brojem C120 - okvirno trebala da bude MidiBank 2 MidiProg 119 (pošto na kurzweilu 1 kreće od 0 zato je jedan broj manje) i moraš dozvoliti program change na tom MIDI kanalu. Moj ti je savet radi lakše organizacije, da ti recimo midi kanal 16 bude uvek namenjen za komunikaciju sa drugom spravom.

I na sve to moraš biti spreman da nekada sprave medjusobno ne komuniciraju baš najidealnije, ali da ako ništa drugo Kurzweil kao sprava spada u najprijateljskije uredjaje za MIDI komunikaciju.

Za ovo pod #2 nemam sad uslova u praksi, ali sve bi trebalo da se nalazi pod EDIT> CH/PRG pa InputChannel. Na prostom primeru - ako ti je Zona 1 ta koju želiš da pošalješ na drugi synth i nalazi se na MIDI kanalu 1 pod InputChannel trebalo bi da staviš umesto None 1M (nalazi se posle L + M seta - L + M mu dodje za "Local + MIDI") a onda na drugoj klavijaturi dodeliš dalje parametre.

PS - prostudiraj malo MuteZn i SoloZn funkciju na Kurzweilu, jednim klikom na bilo koji taster možeš imati praktično dva seta zvukova u okviru jednog Setupa - ja recimo često praktikujem da mi SW taster pali alternativne zvukove (npr. donji deo tipki je sve vreme pad, gornji ima strings, SW promeni u lead) a da mi ARP pali solo zonu (npr. klavir preko sivh dirki)

i dupliraj malo farbe u oktavama, imaš 16 zona, iskoristi to - ja se sa PC3K6 snalazim a tebi PC3K7 malo

Promijenjeno od wladymeer (01.12.2015 u 01:01 sati)
wladymeer je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio wladymeer za ovaj koristan post:
kruki (01.12.2015)