Videti jedan post
Star 11.06.2013, 15:16   #169
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dovoljan ce ti biti Hypersonic 2 za pocetak. Ostavi taj jadni i bijedni V-Sampler po strani (nisam ga nigdje pomenuo) jer, ukoliko bi htio da upotrijebis oba skupa, to zahtjeva puno znanja i iskustva. Napisao sam ti da, opet za pocetak, postavis Hypersonic 2 u GM Modus a i OMB isto tako. Gdje si ti procitao obrnuto i koje to pisao, ne znam, niti me interesuje ali ko god da je, ne zna o cemu prica i nema u vidu da si ti pocetnik na ovom polju. Treba kao prvo, to sve konfigurirati da uopste cujes sound, pa me poslusaj i idi ovim putem koji ti opisujem. Imaj malo vise povjerenja u ono sto pisem jer sam do sada, u svojoj dosta dugoj karijeri, konfigurirao vise audio sistema nego sto ti imas kose na glavi (pod uslovom da nisi bas celav). Sada, kada si na samom pocetku rada sa softver aranzerom, uvedi jednostavnije ritmove u OMB (ritmove koji imaju jednu Rhythm traku koja je na 10. mdi kanalu). Kasnije ces, kada saznas malo vise o svemu ovome, raditi sa Hypersonicom 2 u normalnom modusu i OMBom u Custom modusu ali je to u ovom trenutku prekomplikovano jer (to sam vec jednom napomenuo) sound programi Hypersonica 2, kada radi u normalnom modusu, nisu poredjani ni po GM ni po XG standardu pa bi zvuci koje bi cuo na Style trakama, bili totalno neodgovarajuci. Iz tog razloga sam i napisao da, za pocetak, sve stavis u GM Modus.
Kada se malo vise upoznas sa kompletnom materijom, nece biti problem ni rad Hypersonica 2 u normalnom modusu, ni OMBa u Custom modusu, a nece biti problem ni rad desetak razlicitih VST instrumenata istovremeno, kojima ce OMB upravljati isto tako lako kako upravlja samo Hypersonicom 2. Medjutim, za ovo je potreban vrlo kompleksni midi procesing za ciju konfiguraciju ti je neophodno dosta veliko znanje i iskustvo. Imaj strpljenja, ta materija se ne moze nauciti za jedan ili dva dana, pa cak ni za jednu ili dvije godine.

Promijenjeno od tranzit (11.06.2013 u 15:18 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
formula95 (11.06.2013)