Videti jedan post
Star 25.04.2016, 03:39   #12
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Otkud to da Luisova muzika spada u ziju-miju ziju-miju i ostalo sto ide s tim i jeste ''problem'', sto 95% klavijaturista/aranzerista svira upravo narodnjake (vecinom). Po fabrickoj postavci, ako cemo gledati sta se danas (nazalost) u vecini slucajeva trazi kod nas - tu Yamaha nije prispjela nigdje. U Americi, Njemackoj, ili UK, ljudi nemaju takvih problema. Upravo to - upalis i sviras. Dao si primjer pack-a za Kinu - po koliko ima Kineza, a koliko nas na Balkanu. Jasna racunica za Yamahu, i jasno kome ce se vise posvetiti. Vjeruj mi, da upravo ljudi koji zastupaju Yamahu na nasim prostorima, su oni koji najvise traze, najvise pitaju i najvise vrse pritisak da nam se da ono sto nam ovdje treba.

I kad spomenu sta se kod nas svira - nedavno je jedan covjek okacio link na jednom mjestu, T5 vs Pa4X, usporedni test. I znas kako vec ide, komentari pljuste na sve strane (kao da neko placa te ljude) i javlja se covjek, da ti ga citiram ''Sta ste se klavira uhvatili, ko to jos na svirkama koristi''. Trebam li se jos sta dodati? Moja ekipa veliki broj nastupa upravo pocinje sa nekom od Oliverovih pjesama, i meni licno je piano vrlo bitan aspekat..ali eto, svakakvih nas ima..

Sto se tice pravljenja pack-ova - u PPI formatu skoro da se nemaju kome ni prodati. Novih PSR-ova i T petica bar u mom regionu nazalost i nema nesto napretek. TVD/TVN, to bi vec moglo, ali vec imaju ljudi koji to rade, i vise nego dobro. Eventualno poneki style, ali i to bi se moralo po vec nekom internom, postojecem setu.

Kad smo se vec dotakli Balkanskih stvari, evo je prezentacija Balkan pack-a za Tyros 4 i za PSR-650. Da ne bude da samo pisem, i jos idem u off.



Sky Net je offline   Reply With Quote