Videti jedan post
Star 05.08.2019, 13:08   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svatko od nas ima svoj pristup rukovanju i to je suština stvari. Zato netko preferira Korga, netko Ketrona, a eto mi volimo Yamahu. Sa svim njenim nedostacima i prednostima. Ono što Yamahu razlikuje od ove dvije firma jest specifičan zvuk. Netko će reći da je mekan, da nije dovoljno live, da " se dobro ne probija kroz prostor" (ma što to god značilo ). Za mene je on pun, defniran, ugodan i bolji od ostalih konkurenata.

Druga karateristika Yamahe je ta da je u zadnjih par godina promijenila taktiku i evidentno je da se maksimalno prilagođava željama korisnika. To se očituje po tome što ugrađuje stvari koje imaju konkurentni, i istovremeno zadržava one karateristike koje su Yamahina prednost. Sjetimo se nekih želja od prije par godina, 76 tipki, Touch ekran, Joystick, portamento, Drum edit ... Do Tyros 4 su ovo bile samo želje, sada su normalna stvar. Nastavk slijedi i na SX seriji sa Reset tipkom, Chord looperom. Iako ne koristim podešavanje "on the fly", pomaci se očituju i ovdje. Moguće je memorirati registraciju tijekom svirke. Doduše, još nije moguće spremiti i banku da bi trajno ostala u klaviajturi ali i ovo je naznaka i pomak koji će sigurno dobiti sretan nastavak priče. Isto kao što će sigurno biti dovršene SUB SCALE za izradu terci. Ja u to ne sumnjam i vjerujem u Yamahinu jer i ona ima žarku želju da meni ( mnogim drugima) opet otme veliku paru za Genos 2.

Nerado povlačim paralelu prema nedostacima konurenata ali svi koji iole prate situaciju na terenu znaju što se dogodilo s nedavnom nadogranjom Ketrona i Korga. Pitajte kolegu VEX-a što mu se počelo događati u sred svirke i to tek nakon zadnjeg update Korga. Pratim strane forume pa sam naišao i na njegove probleme, nadam se da se ne ljuti što ih ovdje ističem.

@dmmacak, vidio sam ovu slikicu errora i prije. Vlasniku klavijature bih preporučio da izbaci čćžšđ iz naziva midi fajlova i kad radi Playlistu neka ne nabaca milon stvari jer se zna da Yamaha shvaća samo 250 njih. Usput, novi OS koji navodim kao prednost naspram starog koji se nalazi u Tyros5 može 10 puta više od tog broja, tj. 2500. Eto, i to je očiti primjer napredka o kojem sam pričao na početku.
casper je offline   Reply With Quote