Videti jedan post
Star 25.02.2014, 05:29   #105
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uvjek sam bio, a i nadalje cu biti, tog uvjerenja, da je download samo poziv ogromnom broju ljudi od kojih velika vecina, nema ni blage veze sa muzikom i muzicarima, da tumaraju po yu-midiju, napisu pokoji post koji je totalno nevazan i nikome nece ni u cemu pomoci, uglavnom ucestvuju u temama koje i nemaju posebne veze sa muzikom, uplate ili ne uplate neku crkavicu od donacije, a onda se obruse kao orlovi lesinari, na download sekciju i poskidaju sve sto mogu u sto kracem vremenu, a nakon toga se periodicno pojave na forumu, da provjere ima li sta novo, sto vec nisu skinuli. Ako stavimo ruku na srce i budemo iskreni prema sebi, mi nemamo ni stotinak aktivnih clanova. Sve ostale hiljade clanova spadaju u gore opisanu grupu, koja svasta radi samo da se dokopa downloada. Dobio sam nebrojeno privatnih poruka sa molbom ("do neba") da za nekoga skinem ovaj ili onaj file. Siguran sam da i ostali aktivni clanovi imaju slicno iskustvo.

Potpuno sam siguran da pravim aktivnim clanovima, rijetko kad ista zatreba sa downloada jer su to uglavnom vrlo ozbiljni muzicari koji su sposobni da sami odrade sta im treba, a ako bas i ne mogu ili nemaju vremena, postoji PP gdje mogu zamoliti nekog od kolega da uradi to ili ako vec ima posalje. Dodjosmo do zakljucka da je download sekcija korisna, skoro iskljucivo, samo onima koji i nisu posebno pozeljni kao clanovi na forumu jer ni na koji nacin ne doprinosre radu istog. Niti kome pomazu, niti pokrecu teme koje bi bile interesantne za kolege, jednostavno vegetiraju vrebajuci neki novi file koji jos nemaju u svojoj kolekciji. Sto je najzalosnije ima i vrlo "poslovnih" medju njima, pa slkinute fileove vrlo unosno prodaju na drugim mjestima.

Ozbiljno bih razmislio da li ta download sekcija uospte treba da postoji na ovakvom jednom foprumu, koji je u medjuvremenu, dobio svoj, prilicno visoki rejting, pa da ne pretjeram, mozda cak i vodece mjesto na podrucju Balkana jer je postao prava riznica znanja, zahvaljujuci pomenutim aktivnim clanovima. Neki poseban prirast u clanstvu koje donosi ta download sekcija, mu zaista ne treba jer bi ono bilo samo balast za ovu zajednicu jer bi to opet bili gore opisani "orlovi lesiinari".
Naravno da niko ne mora biti saglasan sa ovom prilicno radikalnom mjerom koju predlazem ali bar ce ovo moje pisanje pobuditi na razmisljanje o svrsi downloada uopste na ovom forumu.

Promijenjeno od tranzit (25.02.2014 u 05:33 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote