Videti jedan post
Star 13.01.2020, 15:33   #7
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Poz svima vama
Pazite se kod Svajcaraca, zivim tamo dosta dugo, gledajte da imate sva moguca dokumenta oko muzickih instrumenata i sve to. Ja neznam koja je dokumentacija potrebna ako svirate u Svici, znam samo da su drugara koji cak ima i svajcarski pasos, u cirihu na aerodrom priveli jer je imao mikrofon kod sebe, jedva se covek nekako izvukao i ubedio ih da je mikrofon njegov.
Druga prica, pet muzicara su dosla da sviraju za vikend, nisu naravno poneli instrumenata jer su iznajmili sve ovde u svici, nahvatali su ih na aorodrom i priveli, bili su sat vremena tamo rekli su da dolaze cisto onako kod mene. Prvo su lagali da nisu muzicari, na kraju je pandur otvorio Youtube ubacio njihova imena i imao sta da vidi, baksisa i bacanja para na sve strane, sreca da nisu imali nista kod sebe pa su se tako i nekako izvuklli i ovi poverovali da nisu dosli da sviraju.
Treca prica, ljudi iz srbije dosli autobusom i poneli sve instrumente, svajcarci ih lepo pustili na granicu, tako su ih lepo pratili da bi u povratku svajcarci njih zaustavili pretesli autobus zaplenili pare sto su ljudi uzeli na svirku i svakome udarili zabranu za svajcarsku.
Tako da... raspitajte se dobro sta i kako druge kolege rade kada dolaze u svicu, da vas ovde nebi bezveze privodili u posebnim sobama.
Ovo su neka nazalost losija iskustva za koje znam.

@branoy velika sreca da nista nisi imao kod sebe, sa jednim mikrofonom si mogao cak nadrljati na aerodrom, svajcarci su se mnogo poostrili, ne dozvoljavaju da tek tako iznosis pare iz njihove drzave :-)
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Otpisani-EA7 za ovaj koristan post:
branoy (13.01.2020)