Videti jedan post
Star 12.07.2020, 16:09   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Tomy Pokaži Post
Da se Korg ne prodaje bolje od Yamahe ne bi bilo tužbe. Ne slažem se da se baš genos bolje prodaje u HR od PA4x.

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk
Nisam mislio na prodaju u Hr, mi smo po broju stanovnika jedan prosječan europski grad.

Nisi shvatio poantu. Tužba nema veze s prodajom Korga ili Yamahe. Tužba i izrečena kazna je vezana uz to što su se "navodno konkurentske" firme dogovorile da usklade (podignu) cijenu za slične proizvode. Agencija je odredila kaznu zbog udruživanja koje po zakonu nije dozovljeno, a ne zbog toga što je nekom pala ili porasla prodaja.

Zato sam rekao da mi nije jasno zašto bi Yamaha ovo prijavila kao nepravilnost kada politika "visokih cijena" i njoj ide u korist.

@Humu - Teško će se pronaći podatak da li je "prodano više Genosa ili PA4x" kada nitko ozbiljan to ne mjeri "takvim metrom". Globalno gledajući, Yamaha bilježi porast prodaje u segmentu digitalnih instrumenata

Citat:
"... digital musical instrument sales grew in all regions, excluding Japan, both of which have a high ratio of e–commerce sales..."
a cjelokupan score su objavili u svom financijskom izvješću od prije mjesec dana. Očito je da im Covid kriza nije nanijela neke probleme, barem u segmentu digitalnih instrumenata, a u tu skupinu spadaju i aranžeri.

https://www.yamaha.com/en/news_relea...2005070101.pdf
casper je offline   Reply With Quote