Videti jedan post
Star 30.10.2006, 21:21   #8
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svaka čast jaro kad si to našo ali kod svega toga dolazi do jako velikog problema...Iako taj konverter postoji i ako je stvarno napravljena sinhronizacija kod prenosa podataka ostaje velik problem kod samo operacijskog sistema same klaviature...Jer kod novih klaviaturi je sami OP napravljen u Eprom modulu(Eraseble Programable Read Only Memory),koji se Flashira to znači koji se može UPGRADE-dati ako izađe nova verzija koja odklanja neke bugove u predhodnim verzijama ili povećanja zmogljivosti same klaviature....Međutim kod starijih klaviaturi su sistemi upisani u ROM (Read Only Memory) to znači Read Only Memory i ne moža da se briše....Dakle sve one klaviature među koje spada i G-serija ne maju mogućnosti Flash-iranja sistema....A i da ima stvar je u tome da sam sistem ne prepoznaje kapacitet veći od par MB dakle džaba da kupuješ disk kad ti ga ionako klaviatura ne može prepoznati...To je isto ko kad sam ja na tritona Classica stavio CD-rw preko eksternog scsi kabla,klikam po ekranu i tražim taj scsi device a meni napiše not found...Dakle u svakom primjeru ove novije klaviature imaju već ugrađene hdd a starije koje nemaju i ne podržavaju same kapacitete a i onako je za bez veze da se koriste...Samo za primjer da ti dam jednu matičnu ploču sa p2 procesorom koja podržava kapacitet recimo 5GB...Kad mu update-aš bios onda podržaje i više zavisi od mogućnosti Chipseta na matičnoj koji se može TUNNING-ati ili po domaće navijati sa Flashiranjem Biosa...E sad haj ti na tu matičnu stavi 20GB diska....Ma nema te teorije...A kod klaviature je još gore posebno kod starijih modela jer pazi jarane Kompjuteri su uvjek u razvoju pred klavioaturom i klaviature sve rade na principu PC-ja...Čak i preračunavanje je 8 ili 16-bitno a kod PC-ji već rade na 64...Dakle prosta logika.Za te pare sebi kupi G-1000 jer postoji veća mogućnost da na G-1000 staviš disk jer Iomega Zip u tom sintu radi na scsi vodilu a ko se dobro sjećam.A ionako prijatelju kakav muzičar koristi midi fajlove?Pa pobogu ako ne znaš neku pjesmu pusti ritam i sviraj nešto,malo zaompriviziraji bolje će da zvuči nego midi fajl...Hvala što si se idazvo na moj post i bez ljutnje...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote