Videti jedan post
Star 14.07.2021, 19:40   #1
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Serviseri vs Muzicari

Kako nam admin nije odgovorio dali mozemo da iznosimo iskustav sa raznim servisima i obrnuto sa muzicarima u temi sipisak servisa evo otvoricu ja novu.

Posto radim kao serviser i kao muzicar poznate su mi cari i muke i jednog i drugog posla. Servis je tako reci porodicni biznis zavrsio sam elektotehnicku - radio i tv tehnika ,a muzika hobi koji popunjava kucni budzet. Inace sviram od 5 godine,mislim tad su moji roditelji otkrili da imam talenta i za to pored razvaljivanja svega sto je bilo na baterije. No nebitno,da mi krenemo sa temom.

Pocecu temu sa strane servisera jer nama kao muzicarima sve je skupo i u sve se razumemo.

Serviser kao i muzicar naplacuje svoje znanje,sa tim se nadam slazemo.
Sad da bi popravio odredjnu klavijaturu ja moram poruciti deo ili otici licno po njega i platiti ga. Sto se tice delova za klavijature i ostalu muzicku opremu cene su dosta velike. Cisto za usporedbu uzmite sajt syntaur ili keyboardparts,pa na tu cenu dodajte postarinu ili porez ukoliko se porucuje izvana.
Normalan serviser mora da popravi 3-4 klavijature (cesto i vise jer je radni sat oko 1000 din),uzmimo prosek neka je 4h rada po klavijaturi da bi zaradio ono sto normalan muzicar zaradi na jednoj svadbi recimo oko 150-200 eu.

Evo cist primer pitch bend za pa4x je 65eu nov na korgparts nek je dostava 10 eu(nedo bog da ide preko DHAL) i serviser vam naplati 100 eu. Kladim se da bi se vas 90 posto ovde uhvatilo za glavu i reklo uuu odro me.

Naravno ima servisera koji znaju i sitnicu da naplate debelo ali njih ne ubrajam u normalne.
sinisa je offline   Reply With Quote