Videti jedan post
Star 07.12.2023, 03:44   #41
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Šta da se reče.Bio sam kod druga on ima Genos več skoro od samog početka kada je izašao i sada je uzeo i Genos 2.Obe klaviature naravno savršene su i pošto nisam imao Genos priliku da testiram (sada ču ga donjeti jer mislim da ga kupujem od njega pa ču vidjeti još).Nego zapazio sam jednu stvar.Pre neko vrijeme uzeo sam Roland G70 i mada je to jako starija klavijatura od Genosa ona ima potpuno iste zvukove a neke čak i bolje.No to može biti što se taj puno ni ne razumije ni u jedno ni u drugu i koliko sam vidio nema ni podešeno kako treba mada on smatra da je na vrhuncu.Genos ima naravno ogromno više novih funkcija za rad nego Roland G70 i u tome ne može se uspoređivati jedna sa drugom ali ipak nije mi jasno kako imaju obe posve jednake zvukove sem što ima Genos nekoliko više novih ali sa nameštanjem efekata i equalizera dobiju se opet jednaki.Da li je Genos kopirao zvukove od Rolanda G70?To mi baš nije jasno.I na Youtube pogledao sam ogromno testova između Genosa i Rolanda G70 i zvukovi su potpuno jednaki od klavira harmonika i tako dalje.Pa sad pitanje je da li se isplati mijenjati klavijaturo samo zbog toga što je Genos napredniji sa funkcijama jer je naravno noviji i ako uzmemo u obzir da nema sampler koji ionako nije ni potreban ni na jednoj ni na drugoj klaviaturi.Sledeča klavijatura kad budem mijenjao bit če ionako Yamaha ipak sam napisao toliko da vidim kakvog je ko mišljenja jer i taj hoče za Genos puno para pa trenutno neznam dali se isplati da uzmem ili bolje ako ču več uzimati nešto dodam pa uzmem Genos2 ili neku drugu yamahu za svoju dušu jer sam prestao sa svirkama pa da je imam za sebe.
Ovim postom naravno ne kritiziram Genosa da neko ne razumije naopako nego da vidim kakvo ko ima mišljenje to jest onaj koji ima iskustva i sa jednom i drugom klavijaturom.
flosarka je offline   Reply With Quote