Videti jedan post
Star 07.02.2016, 23:13   #13
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Što se tiče tih boja sa DX11 i ostalih srodnih klavijatura sa FM sintezom, reći ću vam sljedeće.
Imam kod kuće Yamahu V50 i preslušao sam milijun tih zujalica, drajfova i orgulja na njemu i živa je istina da nema šanse da izađu toliko dobro na svim ovim workstationima tipa Kronos, Fantom, kao što izlaze na ovim starim mašinama. Možda je i do toga što su većinom lošije samplovani, ali moj dojam je takav.
Međutim, to nije razlog da se u ove novije klavijature ne ubacuju i te već vintage boje. Mislim, da, malo jeste smiješno kad se sagleda, ali razlozi za to su apsolutno opravdani.
Po tome, kad krenemo na tezgu trebamo ponijet recimo Roland G1000 jer ima i sada neprežaljenu ritam mašinu, DX11 za zujalice i orgulje, pa neki Korg X5D jer nam trebaju i neke upotrebljive harmonike i uz sve to Korg M1 jer ima super boje za "zabavnjake".
Živimo i sami na podneblju koje je sazviježđe raznih običaja i kultura i nema velike civilizacije da ovdje nije ostavilo nešto svoje, tako da nikada ne znate šta vas može zadesit na tezgi. Nije to situacija da živiš recimo u Bavarskoj i sviraš polke, pa znaš da ćeš na svirci samo to svirat bez iznenađenja. Kod nas na tezgi gdje nekada i godinama poznaješ klijentelu nikada ne znaš na što će okrenut. Hoće li okrenut na Šumadiju, na "ciganiju", na starogradske, na rock, na šlagere itd.
Pa što onda ne bih pored moćnih klavira, leadova, orgulja (pravih), samplovanih harmonika, ubacio i dx boje ako će mi poslužit, a i tim više donijet bakšiš?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, Dell, za koristan post:
radisadv1205 (08.02.2016), Rio99 (23.07.2016), sale_band (08.02.2016), srdjan motif (08.02.2016)