Videti jedan post
Star 05.11.2009, 01:15   #49
HUZO
Drugar foruma
 
HUZO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 303
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: triton LE
Interesi: sviram
HUZO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
HUZO pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pa ja sam po struci elektrotehnicar, imam znanja i volje,istina,malo moze biti rizicno,ali ni nemora biti...

koliko sam primjetio,na samom adapteru postoje 4 pina,sto znaci da postoje dva razlicita napona,ako jedan sluzi za napajanje nekih dijelova koji rade na npr 9 ili 12 V a drugi za napajanje kompjutera samog,koji inace radi na 3.3V i procesora na 1.5V,jer to unutra je mozda pentium I ili jos stariji,kad radi na edo ram-u,onda je neki x486 ili x386 procesor,no nije bitno,bitno je da iako na samom adapteru ne postoje 2 napona,onda u samoj klavi postoje grane koje napajaju kompjuter,samo treba naci napajanje,a to nije tesko,e i onda uzeti naprimjer bateriju iz nekog starog mobitela i ugraditi je na te grane i vidjeti sto ce se dogoditi kad ugasim klavu!ako komp ostane upaljen a sve se ostalo ugasi,to je onda to!jer on sam po sebi nece vuc neku struju veliku,u biti radit kao stolno racunalo u standby-u! eto to ce mi biti projekt za ovaj vikend sto dolazi,mozda i uspije pa stavim tutorial...
HUZO je offline   Reply With Quote