Videti jedan post
Star 15.09.2023, 23:03   #6
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nazalost dobro si primjetio postoji ozbiljna mana sa DA konverterima u Korg klavijaturama i ta mana ima i na PA600 za dalje ne znam nisam imao pristum da mjerim signale na izlazima. U pitanju je nizak dinamicki raspon. To sam primjetio kad sam prelazio sa PSR700 na PA500 jos prije 10 godina. Korg je zvucao kao da je pokriven dekom.
Pisao sam to negdje i na ovom forumu, puno je pisano i na njemackim forumima.

Tada sam sa prijataljem mjerio dinamicki raspon na Yamahi PSR 700 sjecam se bio je 96db (CD kvaliteta). Na PA500 i PA 600 razocaravajuce 72 dB (To ti je dinamicki raspon kasetofona, ne salim se). Nisam imao pristup PA800, mada me i dan danas interesuje, trebalo bi da je bolji izlaz svakako.

Prijatelj mi je prepravio PA500 po uputama sa ovog linka (mora se imati iskustvo i specijalizirani alat):
Zamjeni x u linku sa h (xttp://alfredoblogspage.blogspot.com/2012/04/korg-pa500-dynamic-range-improvement_04.html) Ovom procedurom otpoji se line in i pojaca malo DA konverter. To moze samo profi eletricar da ti odradi. Dobio sam bolji zvuk ali opet sam se na kraju vratio na yamahu (izmedju ostalog i zbog klepetanja dirki na korgu).

To ti je sto ti je. Neko primjeti neko ne primjeti.
zukae je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zukae za ovaj koristan post:
Vux (15.09.2023)