Videti jedan post
Star 10.06.2009, 03:06   #8
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo šta je bolest ZX5 kutija..Imam ih više od godinu dana i znam ih u dušu...Štimo sam ih i ovako i onako,spalio mu protekciju,i valjo svakako...Na kraju sam došo do sledećeg zaključka...Kad ih staviš na visinu (na policu nad ulazom kao što ih ja imam),na lanac na plafon ili negdje gdje mu zidovi prave podršku za bass--Tad su UBICE!Dakle tad mu možeš naštimati i čist bass i visoke...E sad dok ga staviš kao samostojnu jedinicu (iza njega nema ničega) ili na vani...Sa 2 komada dobijaš POKAKIT zvuk..Dkale bass mu ne liči na bass već na srednje a visokih skoro pa i nigdje nema..kako god da pokušaš da ih naštimaš nema tog Boga da ih uglasiš..Ako smanjiš bass da dobiješ oštrinu zvuče ko TRANZISTOR,ako mu nabudžaš bass mutni su ko đavo i nigdje oštrine...E sad na otvorenom ako koristiš 4 komada postiže se fenomenalan zvuk...E sad jeli to zbog više kutija,rasporeda zvučne slike ili prosto zbog impedacije to nikad neću saznati...Ali dokazano je da se zvučni diagram zvučnika mjenja u zavisnosti od R-a (breme ili opterećenje),Što znači ako jednoj kutiji ućeramo još jednu,2 imaju ISTI napon (paralelno vezano) ali zato se amperaža (el.tok) razpodijeli po kutijama u ovisnosti od njihove impedancije (R)...na kratko---Doživio sam da je kombinacija 2Xzx5 užasno slaba dok je 4xZX5 zagarontovana ubica...E sad šta se kome sviđa..to je druga dilema...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote