Videti jedan post
Star 22.11.2005, 11:14   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju, ne želim da ti solim pamet no razmisli malo.

Roland GW 7 je malo bolja igračka (ja ga nebi uzeo pa da mi ga daju džabe). Istina bolji je od zastarjelog G-800/600 koji ima samo max 8 (16) user mjesta za ritmove. I nema ga rabljenog jer je tek izašao ove godine. Vani košta 500 Eur-a novi.
Za Roland EXR ne mogu dati sud jer ga nisam imao prilike isprobati, ali koliko vidim na netu dosta i košta.
E sad, kao što sam već reko Pa50 je aranžer koji ima jako dobre boje (Triton synteza) i istu ritam sekciju kao Pa80. Gledao sam oglasnik i dade se rabljeni nabavit već za 600 - 650 Eura, što je 100 - 150 Eura više nego za novi GW-7, a razlika je nebo i zemlja.
Ne znam što više reći, jer za 1.200 - 1.300 Eura se da dobiti Pa80 koji ima iste saundove i bolji sampler od Treton LE-a i jako dobru ritam mašinu. A prijatelju sad izračunaj. Ti za noviji rabljeni dobro isprogramiran Triton LE dobiješ oko 700 - 800 Eur-a + 500 Eur-a koje misliš dati za neki stari aranžer ili noviju igračku tipa Rolanda GW-7 = KORG Pa80, pa imaš obje u jednom (Triton LE i dobar aranžer), samo puunooo bolje.
Jedino, ako baš želiš da imaš dve klavijature (solo + aranžer), e onda sumnjam da češ baš iskombinirati po ukusu svoje želje. Ako baš nemaš novaca za bacanje, od starijih će te najbolje oduševiti G-600 (i to što mu se gašenjem ne briše memory set kao na G-800 mu je veliki +). KORG i30 još uvijek dosta košta, ali probaj s KORG iX-300 ili iS-40. Vrlo su dobri, nisu skupi (450-550 Eur) samo sumnjam da za njih imaš toliko gotovih ritmova kao za Pa seriju ili G seriju od Rolanda. Kupiš li iS-40 (i zatreba li ih tko odavde) stavit ću ih u download centar pa navali narode. Nema ih puno (oko 20-tak aranžmana i stylova), ali su dosta dobri.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote