Tema: Ketron SD9
Videti jedan post
Star 25.07.2019, 16:15   #36
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja bih se malo uključio u tu temu iako nisam vlasnik Genosa. Mislim da treba neke stvari sagledati s više kuta. Mnoge stvari ovdje objašnjene pripadaju domeni navike. I to je jednostavno tako. Uživo sviram s opcijom Fingered on Bass, na taj način uživo mogu raditi stvari koje s normalnom opcijom možete samo sanjati. To je već navika. Kolega koji je postavio video o manama Genosa, očito treba opcije koje je imao valjda i Casio Sa20. Dakle, jednim prstom svi sviraju, s dva prsta eto mola. Tim više što s ta dva prsta on ne može prepoznati dim s toga smatram da je i to stvar navike, eto čovjek tako navikao i ne može bez te opcije. Meni ta opcija ništa ne znači i nije nikakva mana. Što se tiče podešavanja klavijature-bubnja u realnom vremenu, da....sjećam se kad sam 2007. kupio Tyros 2, a prije sam imao Va7. Na Va7 sam kroz svirku pojačao ili smanjio bubanj, ako sam ušao u meni, u zadanoj varijaciji sam mogao obilježiti sve snare (ili koji god element styla), i sve ih pojačati-smanjiti i uz to pohraniti u user program. To sam na Tyrosu mogao samo sanjati, i dugo me smetalo što ta opcija ne postoji. S druge strane sam se preporodio tvorničkim stylovima, samplerom, vokoderom u ono vrijeme, stoga moraju postojati i neki kompromisi u svemu tome.

Da nadodam... sjećam se da je i Casper povremeno znao skidati kapu pred mogućnostima Technicsa kn7000.

Promijenjeno od Alen P (25.07.2019 u 16:17 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote