Videti jedan post
Star 31.07.2018, 00:05   #27
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Šta drugo da kažem nego opet odlično pojašnjeno.
Za Styleworks potvrđujem posve jer se ni meni nikad nije svideo pogotovo ako sam na njemu pravio ritam iz Midifile nikad nisam mogao sasvim tačno dolučiti taktove koje sam hteo.Ili mi je nešto falilo ili bilo previše tako,da sam poslije na kljavi ručno odstranjivao note.Koristio sam ga jedino uvijek zbog mijenjanja klaviature tako,da sam što brže konvertovao ritme na koje sam bio več navikao.Posle sam radije na Cakewalku isjeckao Midi file na djelove za Intro,Filove,Variacije,pa ih tako importirao u Korga te iz njih sastavio ritam.Ti ritmovi radili su jako dobro poneki čak više nego odlično.
Posve sam shvatio sa tim kanalom Mixete što si objasnio ali gde bi se za kog vraga toga uopče sjetio a naročito na svirki kad te zadesi tako nešto više ni ne znaš gdje ti stoji glava.
Donekle sav shvatio jer zasada baš nisam siguran ako tačno pa ču sada sve to isprobati oko DSP jer kako shvačam onda je to baš nekako jednako kao kod Korga i baš zbog toga sam pitao.Naime zbog toga jer sam na Korgu sa time jednom zajebao sve ritmove koje sam pravio jer sam podešenja umjesto na desnu ruku kako sam nameravao podesio baš na ritmove i obrnuto tako,da je posle od njih nastala samo ogromna tutnjava.
To sam morao znati,da mi se opet ne desi jednako i opet moram naravno da ti zahvalim na pojašnjenju pa ču sada najprije napraviti Beckup svega za svaki slučaj pa isprobati.
Inače sprobavao sam ja več to na ritmovima u Compozeru ali kad sam probavao te DSP pa SOUND i TOTAL MODE nije se promijenilo baš ništa tako,da bi valjda morao isključiti negdje neku zaštitu ili šta znam šta je u pitanju,da se ne mijenja zvuk na bilo šta stavim.
Uglavnom sad mi je donekle jasno o tome pa ču tako dugo tražiti,da nađem.
Promijene koje stavim u tom DSP poslije kad memorišem i izađem iz Compozera očite su to jest sasvim drugčije nego prije ali nezgodno je ako ne čujem promjene u Compozeru jer bi na takav načim na pamet morao hiljadu puta iz i nazad u Compozer.
Koliko sam skužio moram da isključim neku od zaštita jer drugog objašnjenja nema pa ču se time još poigrati i potražiti možda stoji gdje u uputama jer znam,da ni tebi nije lako takvu pojašnjavanje na daljinu a naročito ako više nemaš te klaviature kod sebe a pomogao si mi oko stvari za koje nemaju pojma ni ti koji još imaju te KN7000.
Svi znaju,da srede ritmove samo preko registracija a ne kako sam ja htio i kako si mi jedini znao pojasniti.Sasvim dobro je da se srede registracije i ja sam več počeo na njima ali zbog svakog slučaja,da se izbrišu greškom ili slično odmah imam u ritmu poštelovane instrumente i desne ruke koje mogu koristiti direkt bez registracija.
Pa zasada sam sa tim KN7000 više nego zadovoljan za to što ga trebam mada svejedno moram priznati,da ima podosta razlike između Pa4x barem šta se tiče naprijednih nekih stvari za brži i lakši rad a ispočetka nedostajao mi i Sampler ali tog više ni ne pogriješam.Naravno Korg je bio puno noviji model i to je sasvim normalno ali i taj KN još sada je odličan a od svih Korgova koje sam imao najviše je valjao Pa1x/pro sa kojim mogu dati ruku u vatru nisam nikada imao ama nijednog problema i nikad me nije ostavio na cjedilu na svirci što mi se sa Pa4x desilo a da ne pominjem Pa3x na kojem mi je usred svirke crkao neki USB ključ ili šta je več imao ugrađen umjesto HD-ja.
Nisam mogao sa njime više uraditi ama ništa jer se nije digao system,da bi svirku barem dovršio sa tvorničkima ritmovima nekako i morao sam se pakirati kuči dao tu sranje na popravku pa odmah prodao.Ne bi uzeo ni Pa4x jer mi se te klave posve zasrale ali sam napravio zamjenu za Tyro3 koju je po svaku cijenu htio čovjek,da zameni a još mi kod zamjene doplatio mada nisam tražio.
Uzeo je novog tog Pa4x ali nikako se nije mogao na njemu snači jer je do tada imao samo Yamaha Tyros 1 i 2 i nekoliko stariji je čovjek i nikako mu se Korg nije dopao.
Pa i meni puno ne nedostaje mada moram priznati,da je to odlična klaviatura svakako ali ako se uzme u obzir njena cijena još je daleko od njenih nekoliko konkurenata za te pare.
Ali svatko ima svoj ukus pa najbolje zna šta mu odgovara i šta ne pa uzme ono šta mu najviše treba.
Kako ja sada tog starčka Technics KN7000 hahahahaha.
Pozdrav Casper i hvala.
flosarka je offline   Reply With Quote