Videti jedan post
Star 05.08.2018, 16:57   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I meni je bila čudna mala zastupljenost Technicsa na našem području. Na to je utjecalo više čimbenika, ali ne bih kao osnovni razlog stavio kompliciranost klavijature. KN je veoma lagan za rukovanje i ima odličan sound. Mogućnosti su daleko iznad ostalih brendova koji su se proizvodile u to vrijeme i to vidim samo kao prednost.

Mislim da je osnovi razlog zašto Technics tada nije bio "popularan" to što su naši distributeri (čitaj: šverceri iz inozemstva) imali lakše dostupne Korg, Roland i Yamaha modele. Čim se na tržištu pojavi 50% jednog brenda i k tome s povoljnom cijenom (jer je prošvercan u duplom podu nekog kombija), svi muzičari navale kao muhe na g... I onda je teško promjeniti situaciju, a priča svaki cigo svoga konja hvali dodatno podiže popularnost brenda. Kako god, to je ionako prošlo svršeno vrijeme pa je nepotrebno o toj temi trošiti riječi. Neka, barem se ti i ja zabavljamo dopisivajući i pišući o svemu i svačemu.

Da budem malo koristan i samo se nadovežem na tvoja iskustva. Kao što sam u temi već par puta predpostavio u kom grmu leži zec, tako ću ti i sada malo olakšati. Pogledaj ova dva gumba koja su uokvirena na slici. Da ne objašnajvam na široko, samo stisni SET i prilagodi soundove na nekom od tvorničkih ritmova. Uvijek kada imaš upaljen ON na gubmu do njega, tvornički ritam će imati one karakteristike koje si sam podesio. Praktički, svaki tvornički ritam može svirati s tvojim vlastitim postavkama i nije ga potrebno upisivati u COMPOSER. Dovoljno je upaliti ON funkciju.

Tako jednostavno i funkcionalno, zašto samo sa dva dodatna gumba ne prošire dvostruko i naše nove Yamahe i Korgove?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Das-Technics-sx-KN7000_cr.jpg (77,9 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (05.08.2018)