Videti jedan post
Star 17.08.2015, 14:55   #15
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav kolege! Tema jeste stara, no uvijek aktualna kao što je rekao kolega Pedjajazz. Meni isto muči postavka EQ na mixeru, recimo postavljanje mixera u "V" poziciju. Evo ovdje sam pročitao da to nije baš preporučljivo, evo par slika mixera pa bih volio čut vaše mišljenje kako bih ga trebao onda postaviti. Da li je onda najbolje sve stavit da signal bude na 0 db, jer recimo u ovoj poziciji gubi se srednjih frekvencija pa ih moram više dodat opet kad štimam svaki kanal posebno, ako bih postavio na EQ sve ravno na 0 db naravno morao bih onda na svakom kanalu posebno skidat srednje frekvencije, no da li bi time dobio nešto bolji zvuk? Ovaj mixer rabim inače u dvojci, ja i pjevač i zadovoljan sam sa mixerom i po meni dobro radi. Ali eto zanima me da li se može još to poboljšati jer nisam neki stručnjak za te stvari pa bi mi bilo drago ukoliko može netko pomoći. Uz ovu miksetu koristim dvije pasivne Ey kutije. Znam da puno toga ovisi i o mjestu gdje se svira, kakkva je sala i to, no mene zanima kako bi bilo najbolje općenito postavit EQ da bih dobio dobar saund koji nije mekan već da ima lijep moćan zvuk.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg CAM00385.jpg (97,5 KB, 83x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg CAM00384.jpg (91,5 KB, 84x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg CAM00387.jpg (85,8 KB, 89x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg CAM00389.jpg (81,4 KB, 75x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg CAM00390.jpg (94,9 KB, 73x skinuto)
Highslide JS
Fekete je offline   Reply With Quote