Videti jedan post
Star 16.06.2015, 10:28   #18
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jeste Yamaha dobra i stvarno kvalitetna, imao sam je i imam i dalje 2 komada, jedan mali sint iz PSS serije star 20 godina koji nije video servisa uopšte i el.klavir na kome moje dete svira. Moj brat ima kućni pianino Clavinovu, nemam reči za kvalitet, a sve je kupljeno kao polovno i već korišćeno.

Ali ako je Yamaha kvalitetna, to ne znači da ne postoje i drugi brendovi koji su isto tako kvalitetni. Rolandi, recimo, isto tako traju da zaboraviš kada si ga uzeo (pričam iz iskustva jer sam ih imao 4 do sada). Ne postoji uređaj koji ne može da se pokvari, desi se i Yamahi i Rolandu i Korgu i Casiju i Kawai-ju..., ali opet, to ne znači da Yamaha mora da bude toliko skuplja od ostalih brendova. Slažem se da je za nas sve skupo, ali i taj Korg i Roland i Alesis i Casio i Kurzweil se prodaju na zapadu gde su plate mnogo veće nego ovde, pa nisu toliko skupi kao Yamaha.
Po meni, gledajući druge brendove, cene, kvalitet i šta oni nude, Yamaha je nerealno skupa. Ne dobijaš ti za toliko više para koliko platiš Yamahu u odnosu na neki drugi brend i toliko više opcija i kvaliteta.

Da se vratimo na temu, opet kažem i pitam jer me zanima, koja je to ciljna grupa na tržištu koja će kupiti S670, a ne S750, 950 ili čak 970? I šta će oni uraditi sa lagerom toliko sličnih modela sa vrlo sličnim karakteristikama i manama izašlih samo u par godina? Malo je nelogično, jel da?
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote