Videti jedan post
Star 13.08.2015, 22:53   #16
vld
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.06.2015
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
vld ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od pekilik Pokaži Post
Preslusah malo ovaj zadnji snimak, i ako je snimak jako los mislim da se radi o jednom problemu koji jos uvek postoji i koji je programer obecao da ce resiti a to je retriger nota tj. njihovog trajanja u Fill-in-ovima tako da vA2 cesto zasece trajanje nekog tona iz varijacije ( to je najcesce primetno kod pad instrumenata poput stringsa ) i reprodukuje sve tonove koji su po trakama upisani od trenutka pritiska u Fill in-ovima, te se ponekad ima osecaj "stucanja", to me je podsetilo da ponovo opomenem programera u vezi ovog problema jer sam mu ga davno vrlo detaljno opisao, sto naravno mogu uciniti i svi korisnici legalnog vA2 pa ce i resenje ovog nedostatka biti ubrzano,

nazalost mislim da je ovde broj korisnika koji koriste legalno ovaj softver veoma veoma mali te cesto i to moze biti uzrok mnogih nedostataka jer verzija koju su mnogi skinuli badava, je stara mislim nekih 3 ili 4 godine te samim tim veliki broj nedostataka je uklonjen do poslednje verzije i takodje veliki broj funkcija je dodat,

@casper ja nisam primetio kasnjenje u funkcionisnja bilo koje komande vArranger-a niti pri promeni akorda, Mega Voices tonovi su rutirani i fret note blokirane iz razloga da bi Yamahin fabricki ritmovi mogli da zvuce korektno i kada se kao sound engine koriste i instrumenti koji nisu koncipirani kao MV, mada se ta blokada i routing mogu lako ukloniti npr. tako sto bi u style revoicer-u samo zamenili LSB broj 008 koji ustvari i aktivira routing sa bilo kojim drugim brojem i routinga i blokade vise nece biti,

sto se tice reprodukcije stilova i poredjenja sa hardware aranzerima iluzorno je ocekivati da ce vA2 reprodukovati sve (Ketron, Roland, Korg i Yamaha) stilove potpuno isto kao sto to rade aranzeri za koje su ti ritmovi namenjeni, ali ih reprodukuje sasvim korektno bez nekih distonacija, izuzetak bi mozda bio Korgov guitar mod gde su trenutno trake gde je koriscen blokirane dok se to ne resi,

da zakljucim, po mom subjektivnom misljenju vrlo se lako mogu izradjivati ritmovi za vA2, i isto tako prilagoditi ritmovi hardware aranzera i napraviti neki svoj setup, sa naravno i instrumentima pristojnog kvaliteta koji ce ti ritmovi koristiti kao izvor zvuka , ovo sve treba da isprati i adekvatna Pc konfiguracija povecih performansi, nego mi se sve cini da je najcesce po sredi konstantni problem da kao i korisnici hardware aranzera ljudi zele da samo ucitaju neki free set sa neta i da to odmah zvuci kao avion, pa posto to ne ide tako onda se odmah svali krivica na instrument koji jadan nije programiran da uzrati po koju recicu neozbiljnom korisniku...

Zahvaljujem na odgovoru i trudu.
Nazalost mislim da je ovde broj korisnika koji koriste legalno windows, photoshop, corel, autocad i druge velike zverke prema kojima je va2
prilicno bedan, veoma veoma mali. Zelim samo da naglasim
da treba iskljucivo teziti resavanju problema a ne spominjati probleme ovog drustva.
Pozdrav.
vld je offline   Reply With Quote