Videti jedan post
Star 07.10.2021, 09:55   #155
MusicIsMyLife
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 25.01.2019
Postovi: 68
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
MusicIsMyLife ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav. Nakon provedenih 10 dana uz Yamahu psr sx900 (prvi Yamaha aranžer u životu nakon 15 godina sviranja na raznim Korg modelima), želim napisati kratki osvrt.

Prva i najbitnija stvar, veeeliko hvala Casperu na svim tutorijalima, pregledao sam ih prije nego mi je Yamaha stigla i to mi je mnogo pomoglo u smislu da sam imao osjećaj da već pola godine radim na Yamahi, tako da sam, uz materijale koje sam dobio od par kolega za 4 dana uspio srediti klavijaturu za bendovsku svirku i naviknuti se na sistem rada.
Ono što sam primijetio je da boje generalno rade 50x bolje i konkretnije nego na Korgu. Efekti su super, detaljno odrađeni i mislim da svako može dobiti tačno onaj zvuk koji želi.
Probao sam i fabričke ritmove kojima sam također prezadovoljan, kao i bubnjevima i bass gitarama. Probao sam i style creator, ima sve opcije kao korg i neće mi biti problem raditi sopstvene ritmove.
Sve u svemu, odlična klavijatura, ne toliko komplikovana za rad, zbuk fantastičan i konkretan, i samo mi fali da riješim problem sa YEM-om o kom sam pisao u drugoj temi.
I još jednom, hvala Casperu za video tutorijale!
MusicIsMyLife je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MusicIsMyLife za ovaj koristan post:
casper (07.10.2021)