Tema: Volume pedal
Videti jedan post
Star 19.12.2013, 03:07   #7
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
...Kod Yamahe je to FC7, kod Rolanda EV5 ili EV7, kod Korga EXP2 ili XVP10 koja je u isto vrijeme expression i volume pedala a za sve brendove se moze upotrijebiti Behringer FCV100 (koja je takodje kombinovana) ili Behringer FCB1010 midi pedala koja je najkompleksnija od svih navedenih, tako da se osim kao expression pedala, moze upotrijebiti i za Program Change, Tap-Tempo, Midi Controoler (0-127), Sys Ex Transmit i Receive... itd... itd...
Tranzite, moze li objasnjenje u vezi Expression pedala razlicitih proizvodjaca? Imao sam problem da koristim na Tyrosu 3 pedalu Boss FV-500L jer nije imala pun hod, odnosno na pocetku i na kraju je imala dosta praznog hoda tako da je ostajla gotovo samo jedna trecina korisnog hoda pedale. Pedala je imala par godina pa sam je, pomislivsi da je u kvaru, slao kod majstora koji joj je ugradio foto celiju medjutim ni to nije nista pomoglo! Jednom prilikom isprobam je na nekom Korgu Pa800 kad tamo gle cuda, radi najnormalnije, pun hod i na Expression-u i na Volumenu!? Ukljucim je opet na Tyrosa kad tamo opet ista prica, ima prazan hod! U cemu je tu stos?
Ja sam taj problem resio tako sto sam kupio Yamahinu FC7 Expression pedalu ali bih voleo da znam zbog cega se desava takav problem i kako ga eventualno prevazici?
Akordeonista je offline   Reply With Quote