Tema: Sta je to?
Videti jedan post
Star 18.08.2008, 19:42   #35
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam tachan model diska, a nije mi blizu da bih mogao da pogledam.
Vracam se u BG u ponedeljak, pa cu videti.
Znam da je WD u pitanju i mislim da je 160GB.
Laptop je HP Pavilion zv6011ea.
Shto je najgore, to je vec drugi hard koji je riknuo na njemu.
Pre tog sam imao 60GB Seagate koji je doshao sa topom fabrichki.
Pored linuxa je bio instaliran i XP home OEM, ali je bio bootovan jednom u 100 godina...
Ubedjen sam da je Ubuntu napravio problem, jer je pre njega na tom kompu bio suse koji je bez problema radio godinu dana, a u 4 meseca, kojiko sam koristio Ubuntu, crkla su mi 2 diska...
Oba proizvodjacha su navedena kao problematichni pod Ubuntuom...
Sad na tom istom kompu imam istu varijantu sistema, ali na IBM disku, s' tim shto je lunux ponovo SuSE, i sve radi bez ikakvih problema...
Oba diska su prvo imala po neku neispravnost, koju su javljali fsck i cfdisk, ali kakve windowza nikad nije pronalazila.
Prvi sam vec hteo da menjam, poshto je postao premali, pa sam ga zamenio pre nego shto je crkao, i uspeo sam da ischupam podatke.
Drugi se ponashao isto kao i prvi, s' tim shto je doshlo do katastrofalnog ishoda, jelte...
Sa adeptom sam ubacivao Eclipse, i sve je kao radilo, i onda se Kubuntu u jednom trenutku zamrzao, i tu je bio kraj...
Disk nije mogao da se prochita ni na jednom kompu, fioci i sl...
Shtavishe, sistem mu ne vidi identifikaciju...
Isto se desilo i sa onim od 60GB, kada sam ga kasnije ponovo ubacio u komp, i bootovao sistem na njemu...
Radio je josh nedelju dana, i riknuo...
Oba sad kad se ukljuche samo kuckaju, tj. chuje se zvuk kao kad se glava vraca u startnu poziciju.
Ovaj od 60 sam zamenio za ispravan IBM od 80, koji je sad u tom laptopu.
Ne pitaj kako...
Ovaj veliki je josh kod mene...
Stoji i skuplja prashinu...
Eto odakle zakljuchak da je glava otishla...
To mi je rekao i ortak, koji je storager, to mi rekli u toj formi za recovery...
Na 3 mesta isti zakljuchak...
Voleo bih da smo svi pogreshili, i da je samo elektronika, ali chisto sumnjam...
Da je tako, kupio bih negde isti disk, i samo zamenio elektroniku...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline