Videti jedan post
Star 30.05.2007, 12:11   #19
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


Nikad u životu nisam pustio MIDI čak nit na probi benda, a kamo li u live nastupu. Do prije neki dan i ostao sam zatečen.
Sviramo mi tako gažu u diskaću, prašimo turbofolk i stare narodnjake kad ja iz zahebancije kažem ekipi, ajte vi na šank nešto popit, ja ću pustit Božanstvenu ženu od Miroslava Ilića. Keks je napravljen u istom duru iz kojeg pjeva i naš pjevać i kažem ja njemu, ajd ti za klavijature, ja odo s njima popit piće. Na ekranu ti "leti" tekst pjesme ako slučajno zapneš i odrati, neka misle kako ti sviraš. Inaće u bendu mi leed pjevać bubnjar, a kad radimo na ranžer tada svira gitaru. I tako počela pjesma, mi se zahebavamo na šanku kako manga sam radi i glumi veliku facu kad najedamput čujem ja da se on gubi s vokalom, jer osobno sam kriv nisam fajl prije kod kuće preslušo. Naime netko je fajl napravio da poslije svakog refrena ide za pola tona više, a već je i sam tonalitet iz kojeg pjeva mu bio na granici njegovih mogučnosti kad je došo na treću kiticu puko je skroz. Nekako odura do kraja pjesmu, stisne stop i najavi pauzu. Još nije došo ni do nas, kad na sav glas da su ga skoro svi na šanku čuli opsuje meni i drugom klavijaturisti mater sve u 16, da koji nam je qrac, da čiji je to file, da ga nabije ... Ma jedva ga smirili. Reko, nikad više.
Nije sad stvar u tome da li će netko biti DJ, jer i taj DJ mora prosjedit sate za PC-om dok ne složi repertoar. Gledo sam jednog malca sa Pa50 pušta kekse sve u 16, naručiš mu pjesmu, pjeva on sve se praši, tokom pjesme mu naručiš drugu, već na drugi sekvencer očitava drugu stvar .. e a meni sinulo pa ga zejebo sviraj mi Kuliš MIX (Mnogo je bola). Kaže on neznam. Kako neznaš, malo prije si sviro sve 4 stvari iz miksa solo. A on se udri izmotavat, kako mu ne pašu tonaliteti, i kako mu je komplicirano prelaziti iz A u C, da ne može otpjevat. Tada sam mu na pauzi došo, reko vadi van disketu i puštaj mene, sad češ vidjet kako se to radi 8) Nisam imo uopće pojma kako mu je SET složen, gdje mu je koji ritam, ili kako mu je složena koja performansa, ali pokazo sam mu jednom za svagda čemu služi aranžer.
Joj, da barem postoji kakav virus samo za MIDI fileove, pa džaba bi ih djelio :evil:
kreso je offline