Videti jedan post
Star 29.04.2008, 09:41   #19
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Dominik

Vidi, ti problemi i razočaranje na koje nalaziš dolaze sa svakom novom klavijaturom. Iako Pa800 nije više toliko nov, još uvijek nema toliko puno orginalnog i kavlitetnog materijala za njega (Pa800). Stvar je u tome da ljudi masovno kopiraju stare SET-ove sa Pa80 ili Pa1X a oni ipak ne spadaju u isti koš s Pa800. Ipak je mašina novija i ima tu brdo primjera i noviteta o kojima ovisi krajanj rezučtat u našem slučaju saound. Tako će ti biti toliko dugo dok ne sjedneš i ne uhvatiš se posla izrade set-a od same nule. Vjeruj mi nahebat češ se 2-3 godine najmanje dok nečeš biti totalno zadovoljan. A tada ? E, tada će prijatelju mojh izač Pa-8000 i opet Jovo nanovo .
Hebi ga pajdo, ali to su fakti koji se meni pojavljuju već 20-tak godina. Ono taman uštimam i upicanim synth do ludila pa izađe nova "babaroga". Ajd, skupljaj pare za novi stroj i džaba sav trud i vrijeme, a ti svog starog ljubimca prodaješ u pola cijene nekom klipanu koji dobiva "ubicu" od syntha na stageu samo zato jer si se ti zapalio za novu igračku. Stoga ja nisam uzeo Pa-800, a već ga bio zakapario. Sjeo sam, popio par piva i razmislio. Ma neče me više ni sam Bog otac natjerat da iznova programiram ijedan aranžer za svoju dušu. Ostavio sam si Pa80. Skockan je do jaja i bolje od ovog što je sad u njemu vjerujem da nit ne može. Super mi radi posao i sad ako tko želi od mene kupit Pa80 mora mi dat u zamjenu Pa800 i 500 € najmanje. Uvijek se samo sjetim kako svaki put godinu dana pizdim na novi synth i žalim za soundom iz starog syntha. Ili mi se desi da kupim novi synth, a on mi doma čući i na svirke vučem baš radi tog prokletog sounda stare "kante" koje 10 buta bolje zvuče od najnovijeg space shutlla iz KORG-a.

Prijatelčju moj navikni se na to i pomiri se stim. Slažem se s kolegama da synth treba štimati preko razglasa, ali brate mili nečeš to uštimati samo tako u 2-3 probe. I nakon godinu dana svakodnevnog čeprkanja i šrimanja češ skužiti da još uvjek može bolje. I na kraju da zaključim, nikad neče niti jedan synth tako dobro zvučati kako ti želiš i misliš da može.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote