Videti jedan post
Star 29.01.2023, 18:34   #10
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa Pokaži Post
@Rudiiii hardverski promasio sa G70...
Ne znam zasto tako mislis?
Jbg Sinisa, napisao sam zasto Imao sam jedan od prvih G70 na trzistu sa V1 OS i samo nekoliko dana poslije su izbacili V2 pa V3 itd. I danas se G70 moze vratiti na V1 pa kome je to dobar zvuk neka bude. Ako analiziras ROM ritmove vidjeces koliko je EQ u upotrebi sto je corpus delicti da nesto nije dobro. Mislim da je i ton generator promijenjen u odnosu na prethodne modele pa je negdje nastao problem. Inace je G70 uz G1000 jedini Roland koji nikad nisam otvarao iako su imali veliku kilometrazu i nigdje nisam spomenuo los kvalitet izrade komponenti, ne direktno vezanih za zvuk. Mnogi su se zalili na tezinu i gabarite ali jbg. Moze se uraditi i eksperiment, ubaciti neki vlastiti ritam sa ranijih verzija u ROM uz odgovarajucu proceduru (sto Roland ne preporucuje ) i uporediti. Za E80 ne znam nista a ni EA-7 ali se vidi da su nesto premisljali i kombinovali.

@tdamir66
Nemam nista protiv da se to desi ali divizija Roland Evropa je davno ugasena i rasprodata a pricalo se da ce nesto preseliti u Kinu ili Indiju ... Poznavajuci kineski model poslovanja (ako uopce postoji Roland Kina aranzer divizija) u teoriji je moguce da nesto imaju na umu ali Roland Japan sigurno nebi dozvolio nikakve mucke i rizik da ih Yamaha ili Korg potpuno zatvore.
Roland Japan vjerovatno ima mogucnosti ali nema iskustvo a i strategija im nije isla u smjeru aranzera, barem od prije nekoliko godina, mozda ima papire iz Italije ... ali ovo je svakako prica uz kaficu pa ne skodi malo razglabati ...

@branoy
Respekt tvom inspirativnom i nadahnutom izlaganju! Potpuno se slazem da CPU uopce nije bitan za aranzere, ljudi su letjeli na Mjesec uz podrsku nekog procesora sa frekvencijom manjom od 1 MGHz a da neki aranzer treba 16-bitne i super brze procesore je ludost. Ja bi cak predlozio da se vrate na 8-bitne procesore i uvezu u seriju jedno 10 komada sto bi dalo 80 bita a sto bi kostalo mozda 5 Eura. Neka 5 stalno radi a drugih 5 da uskacu samo kao rezerva kad neki od ovih stalnih pet zariba. Njima se to ne svidja jer nebi mogli naplacivati ogromne pare od nas. Semplovi su svakako u RAM smjesteni treba ih samo aktivirati i poslati na izlaz i vozi. To je i razlog zasto Windows mnogo bolje zvuci od Mac-a jer je jeftiniji iako je Mac probao raditi na Intel procesorima da iskopira taj Windows zvuk
Rudiiiii je offline   Reply With Quote