Videti jedan post
Star 05.06.2016, 12:15   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Savijet je uvijek dobrodošao. Međutim, ti si kao potvrdu svog stava iznio i neke tehničke karakteristike koje nikako ne stoje. Tim više, one potvrđuju da ne barataš osnovim informacijama.

Citat:
nema veze sto tajros ima 9 godina kad je to profesionalna sprava, top klavijatura yamahina u to doba.., ovo ostalo su iskreno igracke.. kakav s770, plasticni sintisajzer... najbitnije je kako to sve izlazi van na razglas i da se moze kvalitetno i profesionalno odraditi gaza.. tyros ima realni pristup zivoj svirci ., sa ekvilajzerom., sto ostale klavijature nemajo koje je naveo.. svaki segment svega se moze podesavati., da ne pricam o dsp effektima koji su odlicni i cak ih se tri moze koristiti za ritam sekciju... sklapanje ritmova sa SA zvukovima, i realniji drum kitovi od ostalih koje je naveo.. i naravno.. pojava na bini sa Tyros 3 itekako je vizualno privlacnija nego s ovim ostalim igrackama.. imao sam aranzera i korgovih i rolandovih i ketrona i yamahe.. roland ima same promasaje osim legendarne g600/800/1000 serije.. o korgu da ne pricam, sve ispod pa2/pa3x je tanko ajme.. ketron je vrhunski na razglasu al ga pregazi vrijeme.. yamaha mu je najbolji izbor.. ima materijala za nju a i niko se nikad nije pozalio na yamahu, ima svoj topli zvuk u tu nema price ali opet izbor je na tebi isprobaj si sve te klavijature uzivo i onda tek odluci.. mi ti dajemo tek osobna misljenja ;D
Na slikama koje sam stavio u postu #10, jasno ćeš vidjeti da ta "plastična igračka" ima isti ili veći broj zvukova i DSP efekta. Ima i 8 band EQ za razliku od svih ostalih Tyrosa uključujući i Ty3 koji ima 5 bend EQ. Ima i alat za edit elementa bubnja u Stylu i međusobno kombiniranje istog, što nema niti Tyros5 kao top model.

Ima još dosta tehničkih prednosti nad Tyrosom 3, a kada govorimo o soundu ili kako ga ti nazivaš "realni pristup zivoj svirci", PSR je i tu u prednosti.
Tyros 3 je bio top model, a u prijašnjem postu sam napisao u čemu je bolji. Pored navedenih tehničkih detalja, sigurno je sama izvedba tastera, a pogotvo tipke u prednosti. Međutim, 9 godina korištenja i sviranja je učinilo svoje pa bi tako ovi aduti lako mogli biti dvosjekli mač. Servis Tyrosa je vrlo skup, a s kupovinom novog PSR S770 dolazi 3 godine jamstva.

Kad me već pitaš, moj savjet @LAsER-u je da kupi novi PSR S770. Jer, u startu je naveo da ga još interesira PA800/600 i EA7 pa je za predpostaviti da mu tipka i kvaliteta izrade nije presudan čimbenik.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
marioDX (05.06.2016)