Videti jedan post
Star 08.12.2023, 00:23   #44
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pravu si, sve ovisi u kojem smjeru razmišljaš. Ovo je prava tema za takvu raspravu.

Poslušao sam video djelomično i u nekim trenucima se stvarno čini da "starac" od G70 zvuči isto. Iznenadio me ugodno ali trebaš znati da mnogo toga ovisi i o demnostratoru. Nisam naravno odgledao duga tri sata ali sam primjetio par stvari. Zvukovi desne ruke su na rolandu u velikom djelu svirani u oktavi niže nego na yamahi. Znaš li zašto? Pa recimo, obrati pažnju kako svira klavire. Zašto nije okinuo koji duboki ton na Rolandu već ga svira u rasponu dvije oktave? Pa recimo, razlika u zvuku ritma na orkestralnom valceru (1,18 min) je minimalna jer se radi takvom tipu ritma. Poslušaj onda usporedbu Rock Shuffle od 1,38 minute pa ćeš čuti bitnu razliku. Nemam vremena analizirati dalje ali bih dodao još jednu stvar. A tko kaže da G70 nije propušten kroz neke dinamičke tools ili pak spojen na modul poput Integre?

Međutim, ako ti nisi osjetio bitnu razliku u zvuku probavajući oba instrumenta onda stvarno nemaš razloga za kupovinu Genosa. Pustimo sad mogućnosti. Meni je bilo sasvim dovoljno ono što je prije 20 godina imao KN7000 i mijenjao sam ga samo radi novog, bolje i modernijeg zvuka. A moram priznati da na ovom demu i on zvuči jako dobro.
https://youtu.be/CiXpiiHAhAc?si=rrZL8rF1WAuODXwI&t=91
Ipak, to je mnogo lošije od Genosa koje sviram danas.
casper je offline   Reply With Quote