Videti jedan post
Star 23.05.2006, 23:49   #2
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

koliko ja znam da se samo klasičnom muzikom mogu uvjezbati samo osnove i normalno finte za klasičnu muziku koje ima i u turbo folku itd.... folk muzika ima drugačije vježbe od klasične muzike zato što u klasičnoj muzici nemaš trilere i prijelaze kao u folk muziki.Što se tiče nota može se jako dobro naučiti svirati folk mjuza ali večina svira po sluhu i treba dosta vježbe na prvi pogled kada vidiš kako netko svira folk i svira stvarno na prvi pogled komplicirane stvari to je sasvim jednostavno samo se čini teško ma,ma ima o tome puno za pričati moj savjet idi kod iskusnijih svirača narodne glazbe i to kod mnogih jedino tako možeš dobro i kvalitetno naučiti svrati folk,na početku najviše uči kola to je najvažnije jer su puni trilera a za pjesme je kasnije najlakše,za osječajnost svirke bi trebao vježbati sevdah to se svira s osječajem itd...sada ovisi o tebi šta si svirao prije toga koji je tvoj stil svirke jel to puno znači.Ja znm kada trebam svirati zabavnjake nesviram ih potpuno tako kako se sviraju,malo izgleda i kao narodno jel nemisleči to odsviram a šta to znaći za rulju to nitko od njih ne primjeti osim mene i ostale koji se razumiju u muziku.MOJ SAVJET je da ideš kod več iskusnih sviraća jel preko nota nemožeš to naučiti dok ti netko baš ne pokaže možeš to savladati ali na teži naćin kasnije kada ti netko pokaže kako se neke stvari odsviraju shvatiš da kad si sam učio da je pogrešno.
Uči od pravih svirača!!!!!!!!
klavijaturista je offline   Reply With Quote