Videti jedan post
Star 05.03.2021, 18:26   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da odgovorim na pitanja: Zivim u Austriji, prethodna mreza mi je bila A1, i nikada nisam prolem imao sa wifi signalom, na papiru je bilo 40Mbit/sec, a meni je uvek sa bilo koje tacke u stanu bilo 35mbit/sec minimum. stan je nekih 70ak kvadrata tako da ne vidim svrhu da uzimam mesh sistem, jer u principu se on uzima za vece povrsine, plus dvoriste, ili kuce na sprat itd...
Kako sam presao na drei.at dosao je tehnicar i doneo novi modem, i od tada je wifi signal mnogo los... A tamo sam uzeo paket interneta 80mbit/sec. Kazem, ne prelazi mi cak ni 30. Onda sam jednom isprobao LAN kablom da izmerim brzinu i ispada da ja stvarno imam taj paket koji treba da imam, merilo je nekih 70ak mb/sec. Tu sam ukapirao da nije do interneta nego do modema. Taj modem je ZTE h288a, na papiru podrzava mislim do 200 mbit/sec, ali u praksi mu je wifi mnogo los. ima opciju i za 2.4 i za 5 ghz, probao sam ja u podesavanjima da mu dodeljujem kanale 1, 6 11, i da prebacim samo na 5ghz, medjutim ista prica... zalio sam se vec dva puta kod provajdera i svaki put me skinu u smislu da restartujem ruter, cekam 30 minuta i bice sve ok... probao i nista. jedino mi je ovo jos ostalo da probam, evo bas mi je danas stigao taj tp link, i trebalo bi danas da ga namestim. meni bi u principu navise odgovaralo zbog estetike u hodniku, jednostavno da ugasim taj zte, i prikljucim ovaj, i da je to to... ali sumnjam da ce on da ucita i instalira sve sto je potrebno, pa bi zato zamolio ako neko zna kako se vrsi pustanje novog rutera u rad da mi objasni korak po korak.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote