Videti jedan post
Star 17.09.2019, 21:30   #44
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da je samo stvar navike, ali kao što treba vremena za naviku tako treba vremena i za odviku, naročito ako svirate preko 20 godina i već ste izgradili svoj stil.
Dalje, mi svo sve stariji a ne mlađi, što je normalno, ali sa godinama se sve teže prihvataju neke novine, ko će sada nešto učiti od početka. Iz mog primera mi je jasno jer se nikada nisam navikao na Rolandov BK novi sistem rukovanja koji je totalno različit od svih dosadašnjih njegovih aranžera E,G i VA koje mogu i danas žmureći svirati.

Iz tog razloga sam neodlučan oko kupnje SX900, pa ću sačekati još neko vreme da vidim šta će se desiti. Možda će se njegovom pojavom na zapadnim tržištima pojaviti veći broj ovih žalbi oko fingering moda, pa možda Yamaha i učini nešto po tom pitanju, jer ne verujem da će tek tako zanemariti potencijalne kupce koji žele preći sa nekog drugog brenda na Yamahu koja ovim modelom i njegovom cenom postaje pristupačna mnogima koji do sada možda i nisu razmišljali o promeni brenda.
A do tada dok ja čekam, možda ovom modelu još malo padne cena, pa eto moje radosti zbog koje ću verovatno i zanemariti nedostatak ove opcije.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote