Videti jedan post
Star 23.05.2015, 12:36   #21
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znam da je tema starija ali posto sam imao SD5 kao i XD3 da iznesem moja iskustva jer ce verovatno drugima da posluzi...
Zvucno perfekcija,malo opcija za editovanje sto je u neku u ruku i dobro jer sprava radi na prvu odlicno i ne morate da se zlopatite kako bi "izbili"zvuk iz sprave.Imate recimo od opcija da napravite USER bubanj znaci da vi sklopite bubanj od fabrickih elemenata.Editovanje boja ima minimalne mogucnosti,nekih 5-10% cisto ako zelite da malo izostrite ili produzite-skratite boju.Vokalist radi odlicno,imate u podesavanjima cak i mixovanje mikrofona,razne efekte na glas da stavite itd.Izrada odlicna...
E sad...
-Nije sempler sto mu ja licno ne uzimam za veliku manu jer ritam sekcija zvuci kao sto sam vec rekao perfekcija mada bi bilo jaaaaako pozeljno da se eto ubaci koja bojica.
-Malo mesta za PATTERN(USER) ritmove.Fabrika je predvidela oko 50 da stanu.Ja sam uspeo da naguram bez prosirenja 130-140 ali sam mecku rodio.Nemam iskustva kakva je situacija sa prosirenjem.
-Sto se tice registracija...Moze 999 sto je super ali naidjete na problem kada podesite ritam,tempo,boju i kada sve to zelite da imenujete pod registraciju imate malo pozicija za imenovanje pa sam morao da pribegavam resenjima npr. za pesmu JEDNO PISMO JEDNA SUZA DVOJKA sam save-ovao kao registraciju pod imenom "1 PIS 2" itd...
-Pravljenje ritmova zna da napravi problem jer ako nesto otkucate iz vise pokusaja zna da pobrljavi a nema EVENT EDIT kao sto je na KORG-u da otvorite traku iz ritma,recimo bubanj,kako bi nasli gresku i ispravili je ili obrisali.
Svi komentari vaze za modul XD3 i SD5.Znaci zvuk kakav daje KETRON necete dobiti ni na jednoj drugoj klavijaturi samo sto imaju odredjena ogranicenja.
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio veselinovicvs za ovaj koristan post:
dmmacak (23.05.2015)