Videti jedan post
Star 27.02.2012, 00:47   #14
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najbolja opcija je probati oba instrumenta pa odluciti, svako ima svoj ukus.

-T2 je jako dobra sprava(imao sam priliku svirati na njoj), samo mi se dirke malo ne svidjaju, nesto poput pa800 ili tako(koliko me sjecanje sluzi) dok su to u t3 i t4 rijesili... Prednost kod Tyrosa je kvalitetna izrada(mislim komplet) pocevsi od rama, pa na dalje do pitch-a(koji se slabo kvari u odnosu na korga). T2 nisam toliko upoznao kao pa2xpro. Meni se (to je moje misljenje) ne svidja pitch(kolutovi) i ekran sto nije na touch... A sto se tice sounda, mala "plastina igrackica" koja zvuci kao GROM!!! Tu nema sta! Mana je slab materijal u odnosu na Korga. Bubnjevi dobri (korg slabiji). Vokalist u odnosu na Korga, slab...

-Sto se tice korga pa2xpro(kojeg i sam posjedujem), da kucnem od drvo sto bi se reklo, nisam imao nekih pretjerano velikih problema sa klavijaturom kao sto se zna dogadjati sa pa800, sto se tice pa1xpro primjetio sam da nekako je ta klavijatura isto kao "pijan" covjek da me ne shvatite pogresno, sporije reagira na komande i ekran radi (kada dajete neku komandu, npr. iz glavnog menija u sound mode) nekako usporeno(ali to nije bitno)... Ugl. kod pa2xpro, dirke su poluotezane, velika "sloboda" sa sviranjem(nisi ogranicen kao sa 5 oktava), touch, pitch koji se (rijetko) kvari na ovom modelu(pa2xpro), kao i ram, potpuna kontrola nad drum,bas i acc-ovima (sa onim potenciometrima).... Mana je samo sto je teska(bar meni )... Mislim, razlike izmedju pa1xpro i pa2xpro ima, sto se tice samih tvornickih sound-ova, bubnjeva, efekte toliko nisam gledao, ali vjerujem da su u pa2xpro bolji...Mana su mu led diode...
Ovo sto sam napisao sve i sam znas, nego covjeku je nekad potrebno otvorit oci "duplo" iako je svjestan svega...


Najbolja opcija bi bila da probas i jedno i drugo...

Moj glas ide za pa2xpro, jbg. novija sprava, novija tehnologija(bolje se "ocitava" na vecim razglasima,tek u stvari dolazi do izrazaja, isto kao i t3,t4 ili pa3x), a sto se tice komentara poput "ma kakav korg, tyros je bolji" i obratno, necu da ulazim jer je to relativno, a ima i ona "kol'ko para, tolko muzike" Sretno prijatelju i dobro oprobaj prije nego sto kupis!
Dodato:
Da samo jos nesto dodam, koju god da uzmes, ceka te (ahhah znam da znas), oranje duboke brazde, tj. igranje sa semplovima i efektima, ritmovima... Ako hoces bas da zvuci toliko koliko si je i platio, bila to ty2 ili pa2xpro...

Po mom misljenju zar nije isplatljivije ponijeti 1 klavijaturu (pa2xpro) nego 2 koje imaju "istu/slicnu" (u ovom slucaju t2 i le) kao pa2xpro... (nadam se da si me razumio)... Sto manje stvari, to je bolje i kompatibilnije i jednostavnije
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (27.02.2012 u 00:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mirandess je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mirandess za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (27.02.2012)